Missi joutu putkaan

Anonyymi

Ootteko kuulu siitä ihmeestä? Ei suomalaiset akat rahojen perään kysele, kun yökerhossa ukko sanoo : haluatko aamuteelle Pariisin taivaan alle ja sitten vaikka lemmenlomalle Karibialle.
Ja tämäkin vielä! Missi joutu paska putkaan. Ei hätää. Valtiolle tulee lasku hengenahdistuksesta ja sydämmen tykytyksestä. Kukaan ei ole puhunut tavallisen Taunon kärsimyksistä samassa "huoneistossa! vai onko tuo ollut tyhjillään ja odottanut " arvo vierailijaa"?

2

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan Suomessa saanut syytteen ja tuomion toisen tarjoaman varastetun makkaraleivän syömisestä. Usein poliisi antaa julkisuuteen sellaisia syytteitä jotka eivät pidä paikkaansa ollenkaan.

    • Anonyymi

      Voi poloa, että ihan kurjaan koppiin joutui hotellisviitin sijaan. Ei taida olla edes peiliä, josta voi varmistaa ollakko olemassa vai ei... Kaikille tasa-arvoinen kohtelu ja onkin typerää, että missin tutkintavankeusoloista kirjoitetaan, kun muiden vastaavassa tilanteessa olevien ei. No ehkä joskus; ainakin Aarnion vankila-asuinoloista taisi olla jotain juttua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13212
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3675
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      116
      2966
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1410
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      37
      1393
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1284
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1214
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe