Etsimme lyhyeeseen ja yksinkertaiseen äänitestiin suomea tai suomenruotsia puhuvia henkilöitä. Kokeella kehitetään Philipsin äänikomento-ohjelmistoa tunnistamaan suomea, ja tavoitteena olisi saada analysoitua kaikenlaisia suomenkielen "aksentteja", siis myös pääkaupunkiseutulaisten (ja muualta tulleiden) luontainen puheenpainoitus! Koe järjestetään Helsingin keskustassa.
Ääntäsi ei siis laiteta mihinkään muiden kuultavaksi, se vain analysoidaan ohjelmistollamme. Testi kestää tunnin ja siinä lausutaan yksinkertaisia lauseita suomeksi. Palkkioksi voit valita joko S-ryhmän tai Stockmannin lahjakortin.
Nauhoituksia järjestetään 18.7.-2.8. ja palkkioksi voit valita lahjakortin joko S-ryhmän kauppoihin tai Stockmannille. Lisäksi järjestetään toinen eri koe 5.-17.8., josta saa myös toisen lahjakortin.
Nauhoitusaika kestää yhden tunnin, ja voit varata ajan ma-la klo 9:25-16:30. Nauhoituspaikka on keskustassa metroaseman lähellä, tarkempi sijainti vahvistetaan lähempänä.
Tarkemmat ajat löytyvät täältä: https://bit.ly/3273PIZ
Ilmoittautuminen sähköpostilla osoitteeseen: [email protected] tai tekstiviestillä 0405957641 Kerro viestissä koko nimesi, haluamasi lahjakortti, ikäsi, puhelinnumerosi, sähköpostisi sekä haluamasi testiaika.
Samaan aikaan voi tulla testattavaksi kaksi henkeä, eli kaverinkin voi ottaa mukaan, Kysy rohkeasti, jos on kysyttävää!
Nähdään äänitestissä!
Testin järjestää Seminal Research (www.seminalresearch.com)
1h Äänitutkimus Helsingin keskustassa, 20e lahjakortti
0
94
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3162837Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011443- 1081281
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831261Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991255Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581205- 481105
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781017Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24921- 33817