Millainen kauris on tyypillisesti raha-asioissa? Olen kuvitellut, että erittäin järkevä ja laskee centit hyvinkin tarkkaan..
Minussa kun ei ainakaan ole oikein tuota taitoa :)
Olen välistä liiankin tuhlaileva. Miten muut kauriit?
Minussa kun ei ainakaan ole oikein tuota taitoa :)
Olen välistä liiankin tuhlaileva. Miten muut kauriit?
Vastaukset 7
Vanhimmat
tulen toimeen vähällä. Mutta kun tarve on saada joku tuote, niin siihen panostetaan.
palkkapäivänä löytyy tililtä jokunen euro;)
Ymmärrän ja arvostan rahan käyttöä.Panostan laatuun ja egejä löytyy tililtä.
Minä taidan olla sitten vain tosi epätyypillinen kauris.
En ole todellakaan mikään hirveän tarkka. Järkevästi yritän muuten tietty ostaa kaikkea, enkä te useinkaan heräteostoja, mutta vaatteisiin ja meikkiin kuluu rahaa, kun aina pitää jollain verukkeella saada jotain kivaa, vaikkei aina olis tarpeen. Mutta yli varojeni en uskois kuitenkaan koskaan eläväni. Menot kasvaa, jos tulot kasvaa.
Isoissa hankinnoissa pätee se, että ostan mieluiten hyvälaatuista, vaikka se sitten makssakin paljon. Halpaan ja huonoon mulla ei ole varaa, sillä haluan kestävää ja laadukasta. Se on edullisempaa ajan mittaan. Mutta siis kitupiikki en ole todellakaan.
Ei muhun muutenkaan kyllä kauriin horoskooppi kaikin osin sovi ollenkaan...
nousumerkki? Jos se vaikuttaakin asiaan?
Mä ainakin olen tasainen tienaaja, mutta mitä tulee tuhlailuun; kyllä repäisen täysin laskematta rahojani. Kun lähden ulkoilemaan ajelen taksilla, juon mitä juon ja maksan aina itse ja joskun jopa toisten juomat. En ole kovin antelias emäntänä, mutta anonyymisti saatan antaa rahaa hyväntekeväisyyteen ihan miten paljon vaan. En ole koskaan ollut oikeissa rahaongelmissa, yksi luottokortti on ja yksi asuntolaina, Kaikki kunnossa. Harrastan lisäksi uhkapelejä, kohtuupanoksin.40-80 eukkoo casinoon per kuukausi.Uskon, että en koskaan joudu rahahuoliin. En ole yrittäjähenkinen, en ole koskaan pyydettäessä lähtenyt kenenkään kanssa yhteisyrityksiin, sooloilen raha-asioissa ja hyvin menee. Eli kirjo on laaja, en ole kauriiden tapaan materialisti; ostan aina halpaa, tyylini ei ole merkkikamat ei kulta eikä timantit. Vaatimaton olen.
olen myös kauris,mies mulle on tullut ongelmaksi liiallinen alkoholin käyttö.Mutta niin talous ei ole kertaakaan horjahtanut tai tullut Kaksonen vaimoni kanssa sanomista