Mulla olis tälläkertaa tällänen ongelma: Pitäisi poltaa pleikkaripeli levylle. No, avaan Neron ja valitsen burn image ja sit kun avaan sieltä tiedostosta poltettavaa juttua, niin siihen avautuu se koko kansio eli se purkautuu 20:n osaan... ja mun pitäisi siis saada poltettua vain kansio! Nyt teen niin, että menen hiirella sen kansion päälle ja painan hiiren kakkosnäppäintä ja sit valitsen siitä kohdan "valitse". Mutta se vaan avaa koko kansion siihen levälleen ja poltto tyrehtyy siihen =o( What should I do????
Imagen polttamiseen liittyvä ongelma...
Sanna..
10494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"avaan sieltä tiedostosta poltettavaa juttua" mikähän se juttu on? Sinun pitää etsiä image-tiedosto. Et voi polttaa kansiota.
Sinulla on varmaan rar paketteina se peli. Purat .rar päätteisen ja lopputuloksena sinulla on varmaan
bin cue tai iso päätteinen tiedosto, sen kun poltat levylle niin onnistuu.
Olen purkanut sen aiemmin jo, koska olen kertaalleen sen polttanut. Nyt haluisin polttaa sen uudelleen, koska viimeksi töpeksin sen rw-levylle, eikä sitä ole enää. Mutta se ei onnistu! Mistä löydän sen imagen, siellä kun on vain se kansio =o(
Alcohol etsii ja polttaa sen hyvin yksinkertaisesti.
Tuosta saat tuon ohjelman;
http://www.alcohol-software.com/
imageja on esim. iso,img,bin cue,mdf mds ja vaikka mitä muita.
img:tä ainakin ja jotain sles- tiedostoja ???
enkä tiedä saako vaikka Nerolla poltettua img:tä voihan sitä kokeilla, se on CloneCD:llä tehty image joten se ainakin polttaa sen.
Noita pleikkarin pelejä en oo poltellut mutta Alcohol120% on ainakin vaihtoehto jossa levyn tyypiksi valitaan ps2, no niin luin uudestaan noita viestejä ja olet siis aikaisemmin polttanut sen, kerroppas minulle miten noi Nerolla poltetut ps2:set
toimii?
Kyl ne toimi hyvin, kun imagena polttaa. Nyt on vaan joku kikale jossain.
Kysy tuolta mitä mieltä pojat on poltetuista pleikkarin peleistä...
http://www.poliisi.fi/krp
http://www.sony.fi/
Itelle saa kai ottaa...levitys onkin toinen juttu.