Pystyiskö täällä joku hoffin omistaja kertomaan, että onko Hovawart sellanen rotu joka karvaa paljon?
Vastaukset 4
- Hoffin omistaja
Siitä lähtee ihan normaali määrä karvaa. Siis liikaa. Voin rehellisesti sanoa että sen jälkeen ku meille tuli koira, talo ei oo enää koskaan ollu siisti. Lattiat on täynnä naarmuja, hiekkaa ja karvoja. Mustia vaatteita ei tee mieli käyttää.
- argon
Ei sen enempää kuin seefferistäkään mutta isosta koirasta lähtee paljon -> päivittäistä imurointia tiedossa :)
- inkeri22
on. ainakin talven jälken niiltä lähtee karvaa törkeesti..
- Anonyymi
Meillä asuu tyttö hoffi ja poika, tyttö 3v ja uros 4v. Merkkiväriset hoffit. Meillä lähtee karvaa viikossa keskimäärin, koska saksalaisen koiran turkki on keskipitkä. Ehkä noin 2 litraa kahdessa viikossa molemmilta. Eli karvaa yhtä paljon ku esim. Pitkäkarvainen saksanseisoja suurinpiirtein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3991631- 1451061
- 661036
- 861024
- 92940
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku134722- 94721
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50659En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634