Minkäs te sille voitte

jos joku ei muuta, ette sitten yhtään niin mitään. Ei tommosilla sossu rahoilla kukaan sitä tee.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Korkeintaan käy viinakaupassa tai maksaa pikavipin pois jos sellaista juoppopummi enää edes saa.

Äänestä

No siinähän kidut sossurahoillas. Olisko kannattanu aikanaan käydä koulut ja hankkia töitä eikä jäädä pyöritteleen peukaloitaan? Sitä saat mitä tilasit.

Äänestä

Parempi onkin jos sä pysyt siellä takahikiällä äitis peräkammarissa etkä tule Stadiin syömään kuormasta ja rasittaan kaupunkia tt-tuellasi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jos joku ei muuta, ette sitten yhtään niin mitään. Ei tommosilla sossu rahoilla kukaan sitä tee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu