Ladan kaasupolkimen läsäyttää lattiaan :
1. ei mitään
2. iänet kovenoo
3. savu sakenoo
4. kolinat lisääntyy
5. kaikki kohdat 2 - 4
6. kuuluu "ronks" tms ja meno pysähtyy, savua ilmassa ja öljyä tiellä
7. yleisöllä on hauskaa
8. piipaa-auto ilmestyy taakse
9. jotain muuta...mitä ?
Mitä tapahtuu kun...
22
195
Vastaukset
- Anonyymi
Valinta 9 kumoaa kaiken edellisen. Luultavasti käy niin että kateellisia ihmisiä ilmestyy tienvarsille seuraamaan Ladan nopeaa etenemistä.
- Anonyymi
Lattarauta oli hyvä auto, varsinkin 1200 L-malli. Myöhemillä ei tee mitään. Bensaa joi halukkaasti ja oli lämmin talvella.
- Anonyymi
Iänet kovenoo eli 2 on oikea vastaus. Ääni on juhlava, vain Moskvitshin vaihdelaatikko huutaa vielä kovempaa. Helposti Samara 1.5I ottaa 160km/t mittariin,
ettei Ladaa voi laiskaksi haukkua. - Anonyymi
"kaasupolkimen läsäyttää lattiaan"?
Tarkennatko, mitä on läsäyttäminen?- Anonyymi
Sen voi myös losauttaa lattiaan jos haluaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen voi myös losauttaa lattiaan jos haluaa.
Minä tapaan kyllä litsauttaa lattiaan.
- Anonyymi
Läsäyttää : Oikasta polvi ja nilkka salaman nopeasti kaasupulkimen päälle, jolloin kuuluu "Pafff, läps..tms. ääni. Vanhassa Ladassa, jossa ei ole niskatuellista penkkia, ei pidä läsäytellä niskan nyrjähtämisvaaran vuoksi.
- Anonyymi
Saksalaisissa taas tapahtuu seuraavaa, kun kaasupolkimen läsäyttää lattiaan:
1. Jakopiä sannoo hei rallaati rallaati raa!
2. Öljynkulutus lissääntöö
3. savu sakenoo
4. kolinat lisääntyy
5. kaikki kohdat 2 - 4
6. kuuluu "ronks" tms ja meno pysähtyy, savua ilmassa, romua, ja öljyä tiellä..
7. Ohiajavilla on hauskaa
8. piipaa-auto ilmestyy taakse
9. jotain muuta...mitä ?
10. No sakot luonnon pilaamisesta... - Anonyymi
Tuli kokeiltu satakympillä kun kaikilla oli niin kiire ohi vaikka ajelin satasen alueella 110km/h. Pien hetki meni kaasuun vastata ja sitten lähdettiin laukkaamaan. 165km/h kohdalla alkoi laite sen verran täristä että luovutin homman ja palasin 110km/h nopeuteen.
- Anonyymi
Kuuluu jotta : BOBOBOOON BOOOON PLRRLLLLR VOOUUU !
- Anonyymi
Upsista
- Anonyymi
siinä mersun moottori nykyään kuten renaultissa ja daciassa
renuu omistaa ladan... - Anonyymi
Minö voisin soittaa skittaa ja raybanit pöössö jo s ei menö jördis taas kun kaupassa meni ,mutta on nyt ollut kovaa ,ei sottaa ,haiee kyllö ,mutta asiaan ,skittavirtuoosit lavalla kosunen jjjjaaaja minö tietty. Köyhöt kyyristyy kun van halen tulee repiköö siitö köyhöt. Limolla tultais patsaalle ja skitta lkatolla,
- Anonyymi
Lada on hyväntuulen harraste auto.
- Anonyymi
ittel 1500 tehomoottori kone istutettu 1200 koriin niin kyllä muuten liikkuu.
ilmeisesti 1500 eli vtf= whatt to fack moottori on tehty kiihdytyskiso ajatellen sekä le mans kestävyys ajoihin koska nuo molemmat ominaisuudet ovat tuossa koneessa.
lähes läpihönkivä kansi melkein kuin weber kaasuttaja antaa herkullisen seoksen korkeapuristeisille (8:5)mukeille ja kunnon tarkka kondensaattori ohjattu sytytys pamauttaa seoksen.
ladan tekniikka on kuin taidetta, ja taidettahan on monenlaista.
näin se vaan on.- Anonyymi
:=) okei
- Anonyymi
lada 110 saa muuten 150 heppasta tehdasviritettyä konetta jonka hevosvoimat ei ole mitään islannin poneja. rajotinta siinä ei ole, suomessakin niitä on jokunen käytössä.
kaasupoljinta siinä ei uskalla "läsäyttää" pohjaan edes alottaja savolaispoeka, alakaa meinaan sevverran noppeuslukema kolomosella että suattaa alakaa pelottammaan!
siihen samaan koneeseen tulee mukaan tiukempi nokka ja v.jouset mutta vaikka hevosvoimat nousee kolmannelle sadalle niin on ikävä ajettava jokapäiväsessä ajossa koska tyhjäkäynti on korkealla tiukoista osista johtuen. ikävästi liikennevaloissa huutaa. - Anonyymi
joo, ruiskun palikoita vaihtuu kans mutta vapaasti hengittävänä se pysyy.
venäläiset on latoneet siihen uusilla välityksillä vaihteiston, se oma puuropata on pikkuisen hidas nakella pykäliä sisään.
aika ripakka rullaluistin.. ;-D se jousitus on aika kova ja toimiva mutta kyllä se korkea maavara alkaa jossakin vaiheessa huojuttaa, ei vaan raskisi laskea kun pitää välillä poikkeilla huonoillakin teillä. - Anonyymi
Kohta 9 :
Kaasupoljin pläsähtää ruosteisesta pohjapellistä läpi.
tv. -iivana- Anonyymi
puhut hybridi mondeosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
puhut hybridi mondeosta.
ei fordilla ole mitään hybridiä. se on tuulilasin pyyhkijän moottori joka siinä sähköllä pelaa..
eikä ne ole airot mitä se pyörittää... :-D
- Anonyymi
"piika ei ole ihminen eikä FORD ole auto." ;-D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175103Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481888Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171700"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117957Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää50855Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664