Koitan piilottaa tai unohtaa ne kokonaan et sinä niitä löydä enää kohta.
Tuskin olisit valmis vastaanottamaan tunteitani..
Tämä vain siksi että olen kyllästynyt itseäni satuttamaan.
Tuskin olisit valmis vastaanottamaan tunteitani..
Tämä vain siksi että olen kyllästynyt itseäni satuttamaan.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Älä nyt hyvä mies karkaa, kun sinut muistan! Tulet sitä myöhemmin todennäköisesti katumaan. Anna minun rakastaa sinua. Tehdä sinut jälleen eheäksi. Anna minun täyttää sydämesi tyhjiö, jota olet niin kauan kantanut rakkaudella, lämmöllä, ilolla ja yhteenkuuluvuudella. Älä sulje minua ulkopuolelle. Minäkin pelkään. Pelätään yhdessä ja toivotaan parasta. Miten on mies, lähdetkö kanssani yhteiselle elämänmittaiselle matkalle?
Lisäksi, tiedän kyllä, että rakastat minua syvästi. Olen valmis ottamaan tunteesi vastaan. Älä pelkää. En halua satuttaa sinua vaan rakastaa hellästi.
Sydämeni tyhjiö ei ole tyhjä vain täytetty peloilla.
Suljen tunteet kovan kuoreni sisälle.
Kuoreni saisi olla rauhoitettu ettei siihen kosketa mutta hän kiehtoo minua ja rikkoo rauhan.
Mikä hänessä kiehtoo?
Tuskin sä minkään tuntemattoman tunteita palstalla tiedät, koita herätä horroksestasi:)
Taidat olla palstanaruttaja taas asialla ja viemässä jonkun hyväuskoisen miehen rahoja:)
Hänen luonteensa kiehtoo minua.🤗
Toovottavasti en vain anna hänen ymmärtää väärin mikä minua kiehtoo.
Anteeksi kai yö minut saa ajattelemaan liikaa
Kuin myös, mua kiehtonut kaivatun luonne:) harvoin tapaa niin samantyyppistä ihmistä.
Tosin tänään tuli heti ensikontaktissa erääseen tosi mukavat kutkuttavat fibat. Se samainen tuttuuden tunne ja huumorin kuplivuus. Iski heti vyön alle huumorilla ja kolahti.
Rahoja on aika vaikea viedä palstan kautta. Eikö tämä ole palstamiehen yksinjuttelua sitäpaitsi, että näin kiehtovaa juttua
Hyvin harvoin.
Turhaan toivot. Naisilla on pakottava tarve tehdä tuota miehille.
HöpöHöpö!!!!
Kyllä on palstat katkeria ihmisiä täynnä! Jos joku haluaa unelmoida ja vastata minä muodossa, keneltä se on pois? Antaa ihmisten unelmoida.
Siinä oli vähän vastauksia, koita hyväksyä mitä ihmiset toisistaan voi ajatella. Ei täällä kaikki ole kusetettavissa.
Toisina henkilöinä esiintyminen ei ole tervettä.
Unohtaminen on hyvä asia, onnea siinä. Se on lempeä tapa elää itsensä uuteen vaiheeseen..
En aikonut enää koskaan kirjoittaa tänne, mutta olisikohan aloittaja sittenkin parempi, että puhuisit asiat halki sen naisen kanssa? Et voi muuten tietää, mitä hänen päässään liikkuu.
Aloittajan tarvitsee kohdata vielä yksi tai kaksi naista ja sitten hän on valmis. Sen jälkeen ei ole enää tunteita mitä näyttää yhdellekään naiselle koskaan tulevaisuudessa.
Se onkin jos vain avoimesti sanoisi tunteensa ja saisi pakit jälleen.
Ei jaksaisi tunteilla.
Ethän sitä etukäteen voi tietää?
Sanon vielä että meillä on ystävyyttä ja epäilen että sitä rajaa ei voi ylittää.
Toisaalta minähän en sääntöjä tottele