Pattayan rakas- rakkaat.

Rakkailla / Rakkaalla sama käytösmalli / sama ulosannin taso / samat äärimielipiteet / samat mielenkiinnot / sama uho / sama luikkiminen / saman asian näkökantojen muuttuminen palvelemaan omaa intressiään / omalle toiminnalleen hyväksynnän haku katkeruudellaan panetella muita / ylivertainen heteroseksuaalisuus muiden ollessa invavajakkihomoja / ym. ym. ja jne. lista loputon.
2254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Niin. Isänmaataan rakastavilla ihmisillä on todellakin hyvin vastakkaisia mielipiteitä kuin globaalikommunisteilla.

Nämä pyrkivät tuhoamaan kansallisvaltiot ja uskonnot sekä perinteiset perhearvot sekä normalisoimaan kaikki perversiot.

Siksi me Isänmaalliset ihmiset taistelemme näitä kommunisteja vastaan kaikilla rintamilla.
Lopuksi reipasta menoa tarttuvan sävelen tahdissa; kaikki mukaan:
https://www.youtube.com/watch?v=xzs5kjVNpc4

Äänestä
  • Sun rintamas kuule on varsin hyödytön ainoa tulos paljon sanoja.

    Äänestä

  • Edustat kaikilla rintamilla taistelevaa isänmaallista mutta edustamasi taho ei kyennyt edes yhtä soturiaan kotiin saattamaan.
    Surkea esitys.
    Ei tapahtuisi ainoankaan rintaliivijengiksi nimeämäsi toiminnassa.
    Kun ryhmä muodostuu kaltaisistasi internetpuskahuutelijoista, on selvää että oli mahdottomuus toimia ryhmänä.
    Täysin tyhjänpäiväistä sakkia joka osaa vain uhota ja luikkia.

    Äänestä

Globaalikommunisteja vastaan taisteva rintama on jo varsin voimakas ja EU täriseeekin jo liitoksissaan.

Äänestä
  • Joo EU on hieman eri asia kuin sun Pattayajuttus.

    Äänestä

Numbasensei tietää paljon psyykelääkkeistä, kansaneläkelaitoksen toiminnasta ja mielenterveyspotilaiden lähetteistä. Hän käy säännöllisesti Jorvin sairaalassa hoidoissa ja häntä ei voi tavata Thaimaassa, mutta Helsingissä kylläkin hoitojaksojen aikana.
Hän laskee jokaisen lantin kuukausibudjettiinsa ja kertoo että jokaisen ravintoloitsijan tulee tietää miten pontikkaa tehdään ja makkarasoppaa.
Hän ei tunnista yhtäkään paikkaa Thaimaasta. Ei Pattayalta, ei Hua Hinista eikä Chiang maista. Hänellä on todella outo käsitys koko maasta.

Äänestä
  • Poju poju tietoni ei rajoitu noin mainitsemiisi... Sinulla poju se outo käsitys on minä asun täällä, ja vielä pitkään jos ei lopunelämäni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Poju poju tietoni ei rajoitu noin mainitsemiisi... Sinulla poju se outo käsitys on minä asun täällä, ja vielä pitkään jos ei lopunelämäni.

    miksi pitää aina korostaa " minä asun täällä".. tai " meillä täällä thaimaassa".. kuulostaa melkoisen kaukaa haetulta uskonvahvistukselta..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    miksi pitää aina korostaa " minä asun täällä".. tai " meillä täällä thaimaassa".. kuulostaa melkoisen kaukaa haetulta uskonvahvistukselta..

    Lerppadickiä hävettää ja harmittaa niin paljon se kun unelmat sortui ja ei voinutkaan asua Thaimaassa kun liian kuuma pumppuvikaiselle eikä ollut varaa käyttää ilmastointia. Suomessa saa kelatuet ja terveydenhuollon ilmaiseksi. Nyt on kovat päivät Suomessa lerppalassa kun on näin kuuma. Hän kun kuuluu riskiryhmään.
    Aivan varmasti hänellä on myös vuotavat peräpukamat ja tulehduksia nivustaipeissa jatkuvasta istumisesta. Ylipainon ja korkean verenpaineenhan hän on itse kertonut ja viinamäen miehelle tyypillisen kihdin.

    Siksi hänellä on talkkipurkki pöydällä. Kehui sen olevan maailman parasta talkkia. Laittoi kuvan näppiksestä ja se on maailman paras näppis. Googlailee netistä aina kaikenlaista, laittaa youtube linkin ja kertoo hänellä olevan videolla näkyvä laite.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    miksi pitää aina korostaa " minä asun täällä".. tai " meillä täällä thaimaassa".. kuulostaa melkoisen kaukaa haetulta uskonvahvistukselta..

    Jep eikö olekin hienoa, asun lähes paratiisissasi... joka minusta ei ole paratiisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jep eikö olekin hienoa, asun lähes paratiisissasi... joka minusta ei ole paratiisi.

    Tarpeeksi kun tuota hokee, alkaa uskoa itsekin..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarpeeksi kun tuota hokee, alkaa uskoa itsekin..

    Usko on uskoa facta on factaa... eikö vain resuperse.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jep eikö olekin hienoa, asun lähes paratiisissasi... joka minusta ei ole paratiisi.

    Se asuinalue Hin lek fai jossa leikit asuvasi, on eläkeläisille farangeille rakennettu slummi jossa ei ole mitään tekemistä, ei mitään näkemistä ja tunnelma on apaattinen.

    Se on todella kaukana siitä "aidosta Thaimaasta" jota aina peräänkuulutat. Koko Hua Hin on ränsistynyt ja liannut ulkokuorensa lisäksi maineensa. Vanhan kuninkaan kuoltua kuoli Hua Hin.

    Hin lek fain eläkeläiset eivät köyhyyttään raaski edes ilmastointia käyttää ja ovat punaisina kuin tomaatit kasvihuoneissa lääkkeitä popsien vetäen viimeisiään.

    Kerran viikossa käyvät tukkukaupassa hakemassa riisipussin, puristelevat ulkomaalaista makkarapakettia vedet silmissä ja toteavat sen liian kalliiksi kiroillen ja tuhisten.

    Sitten äkkiä takaisin kotiin istumaan nettiin ja lääke naamariin. Ne papparaiset joilla on vaimo hankittu kodinhoitajaksi tiuskivat ja komentelevat tätä vihoissaan.

    Syynä on oma kyvyttömyys ja huono omatunto siitä ettei kyetä vaimo poloa edes tyydyttämään, eikä ketään muutakaan. Aina kolottaa johonkin paikkaan. Sitten kun vaimo menee pois siitä räksytyksestä niin se räksytys siirtyy nettiin.

    T 2010

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Usko on uskoa facta on factaa... eikö vain resuperse.

    Sun huoneen ovessa lukee hua hin, hoitsu kun tulee käymään niin toivotat tervetuloa hua hiniin...
    Hauskaa päivystyspäivää.. molemmille persoonille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Usko on uskoa facta on factaa... eikö vain resuperse.

    Aitoa Hua Hin glamouria. Lieneekö numba itse? Käytös ja asenne samanlainen.
    https://www.youtube.com/watch?v=FqA3Zo2cxKI

    Äänestä

Miljonäärisensein legendaarisia lausahduksia kelakorvauksista:

-Meillä ei koskaan ole ollut mitään kelan etuisuuksia, en edes ajattele niitä
-Kaikilla pitää olla kalakortti etuisuudet
-Meillä on kaikki kelan etuisuudet
-Emme koskaan luovu kelan etuisuuksistamme
-Minua ei kiinnosta kuka saa ja miksi saa etuisuuksia
-Olen koko ikäni vältellyt verojen maksamista
-Minua ei kiinnosta politiikka eikä etuisuudet
-Vaimoni on Thaimaan suurin vientituote Suomeen
-Tienaan rahaa omaan käyttööni vähäosaisille
-Vaimolla ja pojalla on Suomen sosiaaliedut koko loppuikänsä
-Kaikki Suomeen nauttimaan Suomen sosiaalieduista hip hop

Äänestä
  • Ihan selvää että potilasta ei kyetty suomeen tuomaan, kun skiniedustus tuon tasoista.
    Hyvä että hänen vaimollaan on kelakortti.

    Äänestä

  • "Mitä vittua, hevoseni ontuu" - sanoi muuan Pecos Bill aikoinaan. Vai olisiko muuan Chiang Main Sensei voinut sanoa samoin, silloin kun huomasi, että Kuksansa ei kestä merivettä?

    Äänestä

  • "Kaikki Suomeen nauttimaan Suomen sosiaalieduista HIP HOP"

    Ei voi olla miljonääri Senssun kirjoittamaa.

    Pitäisi olla HOPLOP......

    Äänestä

SenseiHd
21.10.2017 9:07
Laadusta kannattaa maksaa täälläkin.

"Olen samaa mieltä kanssasi mutta mahtaako sinulla olla itselläsi taloa.
Laadusta toki kannattaa maksaa aina, tosi edellytyksenä että on millä maksaa.
Valtaosa Numban viittaamista taloista kuitenkin on pienehköillä tonteilla ja voisi sanoa että tuihemmin rakennetuilla alueilla se on maan tapa.
Olen kyllä samaa mieltä että tontilla tulee olla kokoa, että mahtuu puutarhaa ja uima-allasta, kuten meidän perheellä"

"Laatu ja tasomies" sensei keskusteli numban (eli itsensä) kanssa tonteista ja talojen laaduista Hua Hin palstalla pari vuotta sitten ollen samaa mieltä numban kanssa mutta epäilivät yhdessä ettei muilla "resuilla" ole taloja Thaimaassa.

Äänestä
  • siis "meidän perheillä täällä thaimaassa"

    Äänestä

"Outoa, peräti outoa, pidemmät poissaolot palstoilta herroilla Numball ja SenseiCM, tapahtuvat yllättävän samaan aikaan ja sitten hiljalleen palailevat jälleen, pitkän tauon jälkeen!!!
Toki toinen voi iltasella jättää vastaamisen, kun toinen ahkeroi."

näinhän se juuri menee..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rakkailla / Rakkaalla sama käytösmalli / sama ulosannin taso / samat äärimielipiteet / samat mielenkiinnot / sama uho / sama luikkiminen / saman asian näkökantojen muuttuminen palvelemaan omaa intressiään / omalle toiminnalleen hyväksynnän haku katkeruudellaan panetella muita / ylivertainen heteroseksuaalisuus muiden ollessa invavajakkihomoja / ym. ym. ja jne. lista loputon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu