Milloinhan tulevat ne lentävät autot

Anonyymi

Viime vuosisadalla visionäärit ennustivat, että vuonna 2000 arkipäivää on lentävät autot ja kenkäpuhelimet. Kenkäpuhelin realisoitui kännykäksi, mutta onneksi niitä lentäviä autoja ei tullut ja toivon hartaasti ettei koskaan tulisikaan.

Jos ilmatila on niin kortilla ettei poliitikkojakin mukana olevan tapahtuman aikana saa pientä dronea nostaa ilmaan muutaman kymmenen metrin korkeuteen, poissa lentokoneiden tieltä monen kilometrin päässä tapahtumapaikasta, oman pellon reunassa, missä ei ole mitään arkipäivästä poikkeavaa.
Lennätyskin taas ilmoitettu vapaaehtoisesti droneinfolla lennonjohtoon. Sekään ei riitä.
Trafin droneinfo ei kertonut, että olemmekin tilapäisellä dronen lentokieltoalueella, vaikka kyseistä ohjelmaa on mainostettu, kuinka siinä näkyy kaikki kieltoalueet. Eipä näkynyt.
Jouduttiin kuseen. Tahattomasti. Väärän ja harhaanjohtavan viranomaisinformaation takia.

Jos lentäviä autoja vielä tulisi niin trafin organisointikyky ei riittäisi antamaan ilmatilaa muille kuin Sipilälle. Jos olisi toinen samanlainen lentävä Tesla niin kaaoshan siinä syntyisi ja poliisivoimia tarvittaisiin huomattavasti lisää.
Drone-kateus ja -viha sekä nettivihapuhepoliisien huutava resurssipula johtaa rekrytointipainopisteen siirtymistä pois vähempiarvoisista tehtävistä kuten talousrikoksista ja omaisuus-ja väkivaltarikoksista.
Elkää antako kansalle lentäviä autoja!

3

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihervasemmisto ja EU-tyrannia sai ilmastovouhotuksellaan kansaa sumuttaen lisäaikaa Suomen tuhoamiseen ja Euroopan valtaamiseen, Saksan ja Ranskan maailmansodissa kesken jääneen valloituksen loppuunsaattamiseksi.
      Liikenneinfrastruktuuri rappeituu, auton käytöstä tehdään eliitin yksinoikeus, mutta seuraavissa vaaleissa epärationaalisesti käyttäytyvä sukupuoleton ja itsenäiseen ajatteluun kykenemätön punavihersokea arvojoukko nostaa huuhaa-teemaksi aurinkoenergialla toimivat lentävät autot.
      Kansa hullaantuu tästä ja silmänkääntötemppu on taas vain takinkääntöä vailla.

    • Anonyymi

      Neste Ralli:ssa Jyväskylässä ralliautot lentää jo ilmassa. Siellä koko Keski-Suomen ilmatila on varattu näille huimapäille.

      Samoin Pori Jazzien aikana koko Pohjois-Porin koko ilmatila varattiin kilometrien päähän asti, että ilmassa liikkuvat negrospriiääniaaltopikmentit ei häiriintyis.

    • Anonyymi

      Lappenrannassa oli jo yksi audi. Älä aja yli 160hv autolla ,älä aja yli 100km/h ja ehdit elää ikivanhaksi. Se on totuus. Älä lässytä älä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2191
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      66
      2047
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1675
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1474
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      925
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe