Mitä minun pitäisi tehdä suhteeni kanssa? Tuntuu että ulkopuoliset paineet tuhoavat suhteen? En edes tiedä rakastanko miestä. Mitä minun pitäisi tehdä?
Cherrykirsikka
3
208
Vastaukset
Vietä jonkin aikaa aivan itseksesi, kuulostele itseäsi, viestejä sisältäsi - onko Sinun parempi olla hänen kanssaan vai ilman häntä? Energeettisesti mahdollisuudet ovat tasan molempiin suuntiin, juuri nyt ei kukaan muu voi tätä ratkaista tai selvittää kuin Sinä itse. Selvitä, tulevatko nuo paineet todella ulkoapäin vai kenties sisältäsi, mitkä ovat todelliset tunteesi miestä kohtaan. Toivon, että ajatuksesi pian selviävät - jaksamista sinulle!
- jaksanko
sinulle vastauksestasi. Paineet todella taitavat tulla sisältäni. Tuntuu etten osaa koskaan päättää mitään, en tiedä mitä haluan. Tämän hetkinen tilanne ahdistaa ja minulla vain ei ole hyvä olla vai kuvittelenko? Olisiko yksin helpompaa?
jaksanko kirjoitti:
sinulle vastauksestasi. Paineet todella taitavat tulla sisältäni. Tuntuu etten osaa koskaan päättää mitään, en tiedä mitä haluan. Tämän hetkinen tilanne ahdistaa ja minulla vain ei ole hyvä olla vai kuvittelenko? Olisiko yksin helpompaa?
Sinua ahdistavat nyt menneisyyden möröt, jotka ovat nousseet pinnalle ihmissuhteesi myötä. Ehkä yksinolo jonkin aikaa selventäisi tilannetta ja omia ajatuksiasi, auttaisi kohtaamaan nuo tunteet tai asiat joita olet yrittänyt paeta. Yritä kohdata itsesi tässä ja nyt, sillä vain käsittelemällä pinnan alle painamasi kipeät asiat saat ne poistumaan elimistöstäsi, muussa tapauksessa ne tulevat taas seuraavan nurkan takaa vastaan. Kirjoita ajatuksiasi paperille, pidä vaikka päiväkirjaa, se auttaa selvittämään itsellesi, mitä oikein haluat. Voimia ja uskallusta sinulle löytöretkellä itseesi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1573991Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,923362SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.992730Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2842575Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392316Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1522063Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k61674- 421059
- 951038
- 53899