Peugeot 407 1,8SW esplanade

Käyttäjät kertokaa kokemuksia 407SW:sta. Onko ollut vikoja? Miltä 1,8 kone tuntuu?Riittääkö vääntöä?Olen koeajanut auton, mutta 2,2l koneella.Ajo-ominaisuudet tuntui olevan koeajon peruusteella erinomaiset.Perusvarustelu autossa on mainio, se saa riittää.Ulkonäkö:loistava!
2796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riittää hyvin. Agressiivinen ulkonäkö kyllä edellyttäisi enemmän vastinetta konehuoneeseen, mutta se ei ajossa tietenkään tunnu.
Eikö se pitkä nenä ja hirveä suu yhtään häiritse?
On se ainakin tasan eri tyyliä kuin 307:n keula joka on hyvällä maulla tyylikäs.

Äänestä
  • Reilun viikon 1,8 SW Confortin omistuksen perusteella sanoisin, että hyvin ehtii eikä enempää kaipaa. Entiseen hdi-koneeseen verrattuna vääntöä kyllä puuttuu paljon, mutta 1,8 vetää yllättävänkin tehokkaasti pienillä kierroksilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


307 1,6XT omistaja kirjoitti:

Käyttäjät kertokaa kokemuksia 407SW:sta. Onko ollut vikoja? Miltä 1,8 kone tuntuu?Riittääkö vääntöä?Olen koeajanut auton, mutta 2,2l koneella.Ajo-ominaisuudet tuntui olevan koeajon peruusteella erinomaiset.Perusvarustelu autossa on mainio, se saa riittää.Ulkonäkö:loistava!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu