Suomibaarissa maksat missä kunnossa?

Suomibaareissa istuu kelarahoitteisia rapajuoppoja paljon, miten mahtaa maksat ja haimat kestää siellä?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Seurasin pitkän aikaa Ilen baarissa kun 194 senttinen lentokapteeni Hua Hinista yritti saada teipattua vessanpöntön kantta auki eturauhasten pakottaessa ankarasti.
Kynsimällä ei auennut niin koetti hampailla repiä teippejä. Sen verran huonossa kunnossa ne myrkkyhampaat ettei onnistunut sekään. Lopulta tiristi roskikseen urean, jossa selvästi oli verta joukossa.
Oli tuonut oman pullon baariin ja makkaravoileivän. Ilen leski katseli vähän pahalla mutta lentokapteeni sähisi ja murisi niin antoi sitten syödä eväät rauhassa.
Lähtö tuli vasta kun alkoi pummaamaan kolmatta röökiä peräkkäin miesseurueelta.
Kadulla vielä huusi resupetteriä ja sanoi että kohta tulee elämäm koulu ja kyseli josko saisi crocsinsa edes takaisin.

Äänestä

Ilebaarissa on kaikkein heikoin aines. SIksi sinäkin olit siellä.

Äänestä
  • Se on "heinoin" aines

    Äänestä

Haima on kyllä kovilla, maksan kuntoa ei oikein tiedä, mutta aamuisin sitä pitää aina tarkistaa ettei silmänvalkuaiset ole muuttuneet keltaisiksi

Äänestä
  • Ne öögat saa keltaisiksi myös hepatiittitartunnalla ja senkin saaminen on helppoa maailmalla kuten Suomessakin.

    Äänestä

Kävin juuri parantelemassa Kontulan eräässä suomibaarissa krabbistani ja siellä todella löytyi kelarahoitteisia rapajuoppoja, mihin jengiin tosin en laske itseäni.

Äänestä
  • Krapula on etyylialkoholin päihdekäytöstä seuraava oire ja ilmenee useimmin alkoholisteilla ja humalahakuisilla muutenkin ongelmallisilla henkilöillä.
    Krapulan oireita voivat olla erityisesti päänsärky, väsymys, vapina, hikoilu, jano, ripuli, pahoinvointi , oksentaminen, sekä yleisimmin heikkohermoisilla paniikkihäiriö.
    Krapulan voimakkuuteen vaikuttaa nautitun alkoholin määrä.
    Henkilö joka ns. parantaa krapulaa krapularyypyllä, on alkoholisti vaikka sitä ei omasta mielestään olisikaan.

    Äänestä

  • Hauska näkökanta.

    Olen ostarin räkälän asiakas, mutta en laske itseäni räkälän asiakasprofiiliin kuuluvaksi, kunhan vain vietän aikaani asiakkaiden kanssa nauttien alkoholia.

    Selityspä se tuokin ja oikein Kontulasta.

    Äänestä

Moni saa maksan ja haiman poksahtamaan ihan kotisuomessakin

Äänestä

pakkohan suomibaarissakin on maksaa, oli kunnossa missä vain.

Äänestä

Jos joskus tapaan Pattayalla Kelarahoitteisen rapajuopon, niin lupaan tarjota kaljat.

15 kertaa oon ollut Pattayalla enkä ole vielä koskaan tavannut kelarahoitteista juoppoa siellä. Kertokaapa seuraavalla kertaa jos ootta kelarahalla siellä, niin minä kyllä tarjoan teille parit.

Äänestä
  • sitä se on kun ei päästä hotelihuoneesta ulos kännin vuoksi

    Äänestä

Ilepaarissa pitäisi myydä uusia maksoja rapajuopoille

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomibaareissa istuu kelarahoitteisia rapajuoppoja paljon, miten mahtaa maksat ja haimat kestää siellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu