Jos nyt saisit hänet omaksi joka on ollut silloin tällöin mielessäsi. Tarttuisitko tilaisuuteen? T. Tilaisuus saattaa tulla
Kuolemalähestyy
Anonyymi
33<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ilman muuta jos olisi hän. Huumorintajuinen, älykäs, ruskeasilmäinen mies, joka ei myönnä tunteitaan, vaikka näen ne hänestä.
Millainen nainen sitten on?
Säihkysääri, mitä muuta?
Sitä voit kysyä edelliseltä. Osaa varmasti kertoa.
Ottaisin hetkeäkään epäröimättä.
Niin myötä- kuin vastoinkäymisissä.
Muutenkin haluaisin.
Pelkään vain että on vihainen minulle koska olin niin urpå etten tunnistanut häntä..😑😢
Vasta sitten JOS kuolema tulee JOS tulee JOS ylipäätänsä edes kuollaan ,muuten mikäs tässä ajoittain palstailessa.
Joo. "Tuutko mulle vaimoksi?" Kyyneleet silmissä kysyisin. Olen niin pelokas että minun vaan on oltava niin rohkea etten oikein tiedä miten niin rohkea voi yhtään olla edes. Mitä enemmän pelkää sitä enemmän vaatii rohkeutta kaikki.
No, jos se vaatii jonkun kuoleman, niin en tietenkään halua.
Heti. Ilman miettimistä tietäisin, ei mitään muuta vaihtoehtoa.
Kuka nyt tuollaista pahanilmanlintua haluaisi. T. Ei käy!
En huolisi otan mielummin kostoksi yliannostuksen tässä suhteessa siinäpähän selvittelee asioita .
Onnettoman rakkauden takia ei kannata kuolla. Siitä pääsee yli ajan kanssa. Kokemusta on.
Kukaan ei uskaltanut myöntää, että vain haihattelee ja todellisuudessa ei uskaltaisi tehdä mitään. Vaan jäisi puolionnettomaan suhteeseen pihtaavan vaimon kanssa.
Itsestäsikö puhut?
Jos tilaisuus olisi, ottaisin kyllä hänet. Ei tarvitse miettiä. Tilaisuus pitäisi vaan tulla kohdalle... Omalta osaltani olen jo irl auttanut kohtaloa, Hän tietää tunteeni ja haluni tutustua. Uskaltaisin kyllä repäistä itseni irti. Onni ja rakkaus olisi se arvoista. Ole kumpaankin vailla.
Yksi mutta, tässä ei ole kyseessä pihtaava vaimo vaan täysin haluton ja henkistä ja fyysistä läheisyyttä karttava avomies, eikä hänelläkään ole tietääkseni avo- eikä aviovaimon... vaan naisystävä.
Hän tietää kyllä, että ottaisin, mutta eipä se nyt niin vain mene.
Mistä vi*usta tiedät ettei mene? Ootko joku fariiri olevinasi?
Perustuu irl, ei harhoihin.
Mitä järkeä ottaa toinen jos ei kerkeä edes elää hänen kanssaan? Ei yhtään mitään.
Siis jos on kuolemassa. Ei uusi ihminen sellaiseen kuulu. Tilaisuus on aina ollut olemassa mutta on ollut pelko jonka ylitse ei vaan pääse.
Kuolema lähestyy ihan meillä kaikilla. Päivä päivältä se on lähempänä.
Näin on.
Totta. Olis kiva olla onnellinen ennen arkkua
Mikä pirun pelko?
50 vuotta kärsimystä maksetaan 50 vuodella onnea ei millään 10 vuodella eikä 30 vuodella vaan 50 vuodella.
Kaikki eivät elä niin kauan.
OIkein. Miksi jotkut ihmiset sitten puuttuvat muiden ihmisten elämään jos eivät kykene korvaamaan?
Ehdottomasti tarttuisin tilaisuuteen.
Tarttuisin ilman muuta tilaisuuteen. Mun ongelma on nimenomaan se, etten tiedä miten etenisin.
Joo¤https://youtu.be/_0D9uiqNcb0
Ehkä jättäisin väliin. Haaveet ovat haaveita. Vuokrat, sähkölaskut ja muut sitä arjen todellisuutta.
Jotkus asiat tai suhteet eivät vaan mahdu todellisuuteen. Ovat liian suuria
t. inhorealisti, entinen romantikko
Oot yököttää. Samat laskut mut onni kaupan päälle. Sä jäit ilman Onnea. Ehkä ilman pilluakin?
Kysymys sivusta:okei ottaisitte kaivattunne. Mitä saisitte nykyiselle - olisit antanut pilluu enemmän? Tai mulla on oikeus onneen. Mietin vaikka itse tarttusin tilaisuuteen etenkin jos toinen on ollut pitkään mielessä
Jos sinulla aloittaja kuolema lähestyy niin kannattaa selvittää välit Jumalan kanssa eikö olisi ihanaa kuoleman jälkeen päästä taivaaseen.
Tottakai jos tässä puhutaan yhdestä kauniista tummahiuksisesta naisesta.