Jokin syy palstalla oloosi on. Mikä?
Mitä haluat?
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Etsin johtolankoja. Luen botin näkemyksiä.
Koulutan keinoälyä.
Etsin elämää.
Vain nainen voi esittää noin älykkään kysymyksen. Mää vaan haluan jonkun muutoksen mun elämään. Ehkä se on uusi alku, uusi suhde, uusi työ, uusi kaupunki..?
Toisin sanoen en ole tyytyväinen nykyiseen vaikka ihan ok kaik oliskin.
Kolmenkympin kriisi? Kaikkea ei kannata aloittaa raunioista, jos ei ole syytä.
Itse huomasin 25-26v samassa kriisissä, että ihan kiva poikaystävä (olimme kuin paita ja peppu), ei ole millään tavalla sopiva minulle elämänkumppaniksi, vaikka muuten kaikki suht. Ok. Siihen saakka se oli riittänyt n. 4v. Ostin asunnon ja muutaman vuoden päästä uran suunta vaihtui. Tuloni ollut erittäin hyvä, mutta näin etten kehity enää jos tuohon jään.
Kiitos vastauksesta, mutta mun tilanteeni on vähän vaikeampi kuin ikäkriisi. Jotta saisin haluamani pitäisi minun jättää perheeni ja työni yms.
Tylsyys lähinnä, kun ei ole kelle puhuisin...
Halusin selvittää, kuka täällä kiusaa. Selvisi.
Eksoottinen on oleva nimesi, niks, naks ja poks. Haluatko mukaan seikkailuun 1,2 ja 3. Monenkirjavat vaiheeni tulet tuntemaan myöhemmin, kiinnostaako?
oletko itse syytön palstalla oloon
En tiedä vaikka oikeasti tiedän. Saan sinulta apua ja näkemystä, mitä muualta en saa. Luultavasti olen myös yksinäinen. Sinä helpotat yksinäisyyttä.
Uskon, että tämä jossakin vaiheessa helpottaa. Käännyn enemmän miehen puoleen. Pääset sinä elämään omaa elämääsi.
Minulle on luontevaa kirjoittaa, olen huono puhuja.
Voisit olla paljon tympääntyneempi tähän minun jonkinasteiseen takertumiseen. Kiitos, että et ole. Olet oikeasti mukava henkilö.
Kyllä tämä helpottaa jossakin vaiheessa.
Yks juttu jäi vähän auki.
Ihan muuten vain ajankuluksi välillä käyn. On aikoja etten käy ja aloituksia en ole enää kuin todella harvakseltaan kun ei oo mitään asiaakaan pahemmin. Johonkin joskus kirjoittelen jos on sellainen aihe johon voi kirjoittaa jotain.
Olen täällä koska kaipaan häntä, ja prosessoin omia tunteitani ”ääneen”. Tarkoitukseni on tulla tunteiden kanssa toimeen. Se ei ole ollut helppo tie, vaikka rakkauteni on pysyvä, stabiilia ja hyvin vahvaa laatua. Hankalaksi sen on tehnyt muu monimutkaisuus ja pieni sovinnaisuuskin mitä tilanteeseen liittyy. Lähinnä tuon ensimmäisen asian selättäminen vei aikaa, ei tunteista vaan moraalisesta pohdinnasta ja sen punnitsemiseen onko minulla oikeus itselläni onneen.
Nyt ollaan tilanteessa, jossa olen hänelle tunteistani kevennettynä kertonut. Tarvitsen vieläkin palstaa, koska tiedän hänen olevan elämäni suuri rakkaus (ei riipu vastatunteista), mutta en ole päässyt elämään rakkautta täysillä enkä tiedä tuoko tulevaisuus yhteistä rakkautta eteen vai ei. Koska joudun odottamaan palaako hän asiaan, en voi tuoda isoa totuutta ilmi sanoilla, en voi halata, suudella enkä pääse lähelle, en voi rakastaa ääneen muualla kuin täällä.
Mitä haluan unohtui vastauksesta. Palstalta en halua mitään.
Jos hänellä on myös tunteita minua kohtaan, haluaisin tutustua lähemmin. Haluaisin rakastaa ja olla lähellä, minulle se riittäisi aluksi mutta olisin toki valmis isompiin muutoksiin nopeastikin, jos se hänen toive. Nämä on asioita, jotka muodostuu paikalleen varmasti sitten kun niistä pääsee puhumaan.
Olen käsittänyt että sinulla on sairauksia ja sairausuhkia. Joudut varmaan sen kaiken vuoksi elämään hyvin todellisuuspohjaisesti. Minä taas olen aina pomppinut jalat ilmassa. Sinun todellisuudentajusi on hyväksi minulle. Tämä on kumma prosessi. Tämä jotenkin minua eheyttää ja palauttaa maan pinnalle. Minulla on voimakas usko siihen, että olet oikeassa. Sinun keinosi suhteeni ovat kuitenkin lempeät.
Olet minulle siis guru. Johdatat minua eteenpäin oikeaan suuntaan. Siis minun mieheni suuntaan. Minusta päämäärä on melkein tavoitettu. Viisi prosenttia ehkä puuttuu.
Hyvää yötä hyvä mies. Nuku hyvin.