https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mtv-n-rikostoimittaja-kuvailee-enon-seksuaalirikosvyyhtia-poikkeukselliseksi-tekoaika-on-erittain-pitka/7496090?cmp=mtvuutiset_mtvuutiset_muu_online_suomi24_convert_jatkuva_uusimmat_468x400#gs.sdcib4
Tämäkin maahantunkeutuja oli poliisin pidättämä ennen vaaleja!
SDP:n täpärä vaalivoitto perustuu pelkkään huijaamiseen poliisien ja Yle:n avulla.
SDP voitti vaalit asioita peittelemällä!
8
304
Vastaukset
Hussein al-Tae tuli julkisuuteen "sairauslomalta" ja järjestäjä oli joutunut järjestämään vahvan poliisivartioinnin. hussein oli saanut uhkauksia.
Hän oli haukkunut niin monta tahoa, että on vaikea sanoa, kuka häntä uhkaa.- Anonyymi
Suomen rakenteellinen korruptio on iso ongelma. Katso >> https://youtu.be/_Xfffg5UftQ
- Anonyymi
Joo, kaikki muut huijaa, mutta ei Persut! Tämä niin selvää että päätä huimaa.
Vaaleissa kerrotaan, mitä puolue haluaa. Tämä ei kuitenkaan toteudu, koska puolue ei pääse yksinvaltaan. Samassa junassa on myös Persut. Tosin, on toinenkin ongelma Persuilla? Kuka haluaa hallitukseen Persujen kanssa?
Surkuhupaisaa oli Persujen hallituskuviot. SIinä takit kääntyi, hihat paloi ja Kokoomuksen kuristusote muutti puolueen siniseksi.Rahamiehet saivat Soinin ja muut ahneet irrottautumaan kansasta. Perussuomalaiset ovat nyt vahvempi ja yhtenäisempi, kuin koskaan.
Perussuomalaisten kannatus kasvaa kaiken aikaa.. Perussuomalaisten vastustajat juoksevat seinään yksi toisensa jälkeen. Siniset kokonainen puolue.
kepulta lähti kannatuksesta puolet. Pahimmat Persujen viholliset lensivät eduskunnasta, kuin leppäkeihäät ja vaihtelevat kakkavaippoja kotona.- Anonyymi
Perusnuori kirjoitti:
Rahamiehet saivat Soinin ja muut ahneet irrottautumaan kansasta. Perussuomalaiset ovat nyt vahvempi ja yhtenäisempi, kuin koskaan.
Perussuomalaisten kannatus kasvaa kaiken aikaa.. Perussuomalaisten vastustajat juoksevat seinään yksi toisensa jälkeen. Siniset kokonainen puolue.
kepulta lähti kannatuksesta puolet. Pahimmat Persujen viholliset lensivät eduskunnasta, kuin leppäkeihäät ja vaihtelevat kakkavaippoja kotona.Suuruudenhullu persu kuvittelee persujen olevat koko kansa. Ei persuista irrottauminen ole kansasta iroottaumimista, mitä sillä nyt sitten tarkoitetaankin!
Kyllä Soini ja kumppanit erosivat persuista säilyttääkseen lyhytnäköisesti hillotolppnsa ministereinä. Ei siihen rahamiesten lahjuksia tarvittu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suuruudenhullu persu kuvittelee persujen olevat koko kansa. Ei persuista irrottauminen ole kansasta iroottaumimista, mitä sillä nyt sitten tarkoitetaankin!
Kyllä Soini ja kumppanit erosivat persuista säilyttääkseen lyhytnäköisesti hillotolppnsa ministereinä. Ei siihen rahamiesten lahjuksia tarvittu.Olihan heillä Halla-ahon poppoo samoilla ehdoilla kilpailemassa hallistusvastuun jatkosta, mutta orpo(kirj. huom.) valitsi soinin luotettavampana, heh,heh.
Anonyymi kirjoitti:
Suuruudenhullu persu kuvittelee persujen olevat koko kansa. Ei persuista irrottauminen ole kansasta iroottaumimista, mitä sillä nyt sitten tarkoitetaankin!
Kyllä Soini ja kumppanit erosivat persuista säilyttääkseen lyhytnäköisesti hillotolppnsa ministereinä. Ei siihen rahamiesten lahjuksia tarvittu.Persut 23%:a ja kannatus kasvaa kuin hyökyaalto.
- Anonyymi
SUURI huijaus se oli!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle192600Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671659Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71607Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121579Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471503Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911434Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681356Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311137En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521096