Teemme juuri kylpyhuoneremonttia ja edessä olisi pyykinpesukoneen ja kuivausrummun eli pesutornin valinta.Kylpyhuoneemme on kuitenkin sen mallinen että pitäisi saada syvyydeltään mahdollisimman pieni pesutorni (koneet sijoitetaan päällekkäin).Kuitenkin huomasin että pesukoneita löytyy 420mm syvyydellä mutta ei kuivureita.Tietääkö kukaan pesukone- ja kuivurimerkkiä, joka valmistaisi mahdollisimman pientä syvyydeltään olevaa yhdistelmää?
pyykinpesukoneen ja kuivurín valinta..
apua kaipaava
2913
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En kyllä tiedä niin pientä kuivausrumpua olevan mutta itse nyt kiinnittäisin huomiota kokemuksen pohjalta ainakin seuraaviin yksityis kohtiin.
Sekä pesukoneen että kuivausrummun luukkujen kätisyyteen (aukeamis suunta). Mieluimmin sellaiset missä saa aukeamisen vaihtaa tarpeen mukaan. Molempien rumpuihin sisävalo.
Nukkasihtien yms. helppo puhdistettavuus.
Ohjelma valitsimien sijoittelu ja käyttömukavuus ja ohjelman seuranta. Sähköjohtojen riittävä pituus.
Tuleehan teille remontin yhteydessä kaksi pistorasiaa pesutornille?
Energialuokka.
Electorluxilla on pari mallia.