Vaihdatin hiljattain tuulilasin Tallinnassa, kun ei kakkosautoon viitsisi ylimääräistä sijoittaa ja katsastaja oli sitä mieltä, että pakko vaihtaa (25 cm halkeaman takia...).
A-Autoklaas (Pärnu maantee 160) hoiti homman kolmeen tuntiin. 185 eurolla olisi Pököttiin vaihtunut kiinalainen tuulilasi, mutta otin eurooppalaisen vaihtoehdon 215 eurolla mieluummin. Näyttää olevan Guardianin tuulilasi. Kaveri puhui suomea ja sähköposteihinkin tuli suomeksi vastaukset (joskin lyhkäiset). Siistiltä näyttää ja pitää vettä.
Ei tuollaisen peruslasin takia pelkästään kannata ehkä reissua etelään tehdä, mutta kun samalla ostin talvirenkaat, vaihdatin etupyörien laakerit (työ 90 euroa, vein varaosat mukanani) ja täydensin viinakaappia, niin ihan hyvä reissuhan tuo oli.
Tuulilasin vaihto Virossa
Anonyymi
2
846
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos vinkistä, relluun pitäisi vaihdattaa särkyneen sivuikkunan tilalle uusi niin kokeilen kysyä tuolta. Onko muilla kokemuksia autolasikorjauksista Virossa, Latviassa ja Venäjällä ? Venäjän hinnat taitavat olla kaikkein edullisimmat, onko kukaan käynyt Viipurissa tai Pietarissa autojaan korjauttamassa ?
- Anonyymi
Kolme kärpästä yhdellä kertaa, kannattaa poiketa autollakin huvimatkalla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271914
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561266Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?531145Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44852Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798