Tänäkin iltana ikävä ja eräs tiettyä mies mielessä. Sun hymy, olemus,katse, puhe, tietty ujous ja samanaikainen itseluottamus, kaikki yhdessä sekoitti mun elämän (pään). En olis uskonut et mulle näin käy, en todellakaan. Ihastuin suhun järjenvastaisesti. Tää kaikki sai aikaan mussa prosessin(😂) joka muutti mut sekä ulkoisesti että sisäisesti. Kaikki muut sen tajusivat ja näkivät että jotain mullistavaa mulle on tapahtunut. Sitä en tiedä tajusitko koskaan että sä olit syy, ihmettelit kyllä varmaankin. Ei olla nähty pariin kk, ja ikävä vaivaa. Olet kuitenkin mielessä, aina.
Ikävä miestä
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Noni, kerro lisää tunnisteita?
Tossa oli tosi paljon tunnisteita. Kerro itse lisää ...
Tuossa ei oikeastaan ollut yhtään tarkkaa tunnistetta.
Tossa oli kyllä monta tunnistetta, naisen muuttuminen, miestä kuvaavia juttuja, koska viimeksi nähnyt jne...
Taasikävä erästä naista.
Millaista naista?
Huomaatko sanan taasikävä yhteen
On keksimäni sanatehoste sointuvaan runouteen.
kirjoitanko runon naiselle?
Sellaista naistaikävä
Naista joka maistuu kirpeälle limonadille.
Kuplivalle kuin ankeriaalle.
Höhö! Oikein ehkä sähköankeriaalle?
Tulee mieleen syyskuun kyy joka aivan kaamea biisi
Kirjoituksesi toi mieleen erään naisen sieltä parin kuukauden takaa. 🤔 1-kehän eteläpuolella tää.
Ei osu sijainti 😊
Menikö Turkuunpäin?
Ei mennyt turkuunkaan päin .
Ihan samanlaiselta tuntuu oma ikäväni erästä tiettyä naista kohtaan. Vaikkemme ole hetkeen nähneet, on hän vahvasti mielessäni <3
Ikävöin yhtä nuorempaa naista. Järjenvastaisesti.
Miksi on järjenvastaista?
Tää ei varmasti ole minulle.
Mutta luonnehdinta voisi kyllä sopia.
Aloitus on tosi kiva vaikkei olekkaan minulle. :)
En halua sekoittaa pakkaa
Kerro jotenkin, mikä siinä sopii :-)
Tarkoitatko prosessilla sitä, miten aloit laittautua huolitellummin, vaikka kerroit, että et ole oikein sellaista tyyppiä. Sinä oletkin luonnollisen kaunis nainen. Jokin muutos sinussa tapahtui, joka näkyi myös ulospäin - jonka halusit näyttää - ja kaunistautua vielä lisää. Ihastuminen? Vaihtelit kampaustasi, lisäsit ehostusta, annoit pukeutumisesi tuoda esille ihanaa vartaloasi. Kevään edetessä päätit näyttää yhä enemmän ihoa. Teitkö sen minua varten?
Valitan, en usko että tein sinua varten. En ole koskaan sanonut että " en ole sellaista tyyppiä"
No höntti, lämmin ilma vähentää vaatetta koko kansalta, siis kevät ja kesä onko tuo ihme vai turkinko lisään🙄
Olen jo niin vanha että kohta ei mikään laittautuminenkaan auta joten tehdään se nyt kun vielä jotain apua on. Ööö ikäkriisiä vain..
meneekö tampereen suuntaan ?
Eipä mene sinnekään