laattojen poisto

olisko jollain hyviä ideoita kaakelien poistoon,eli ollaan tekemässä kylppäri remppa ja sovittiin laatoittajan kanssa että puretaan itse vanhat laatat pois.Tuntuu vaan olevan niin saamarin kovaa kiinni.Enpä tiedä onko siihen sen kummempia niksejä mutta jos on niin hyvä niin!vastauksia odotellaan!
31466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moikka.
Rakentajan konevuokraamosta saat vuokrattua piikkauskoneen.
Sillä lähtee ja nopeasti.
Varo putkikohtia, ettei vesi lennä !

Äänestä

varo rikkomasta alustaakin, ellei ole tarkoitus uusia sitäkin, (joka sekin tuntuisi järkevältä)

Äänestä

siltä laattamieheltä.taltta ja vasara tai pikku piikkaus kone.ammattimies purkaa laatat 2 tunnissa .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laksa kirjoitti:

olisko jollain hyviä ideoita kaakelien poistoon,eli ollaan tekemässä kylppäri remppa ja sovittiin laatoittajan kanssa että puretaan itse vanhat laatat pois.Tuntuu vaan olevan niin saamarin kovaa kiinni.Enpä tiedä onko siihen sen kummempia niksejä mutta jos on niin hyvä niin!vastauksia odotellaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu