Moi oon 14 vuotias tyttö espoosta ja mulla on parhaat kaverit ikinä ne on niin hauskoja ja aina on hauskaa olla niiden kanssa.mutta minulla on parin viikon ajan nyt ollut sellainen väsymys,en jaksa olla kenenkään kanssa en jaksa nousta ylös,en jaksa lähteä talosta ulos minnekkään. vaikka kuinka hauskalta minun kavereiden suunitelmat ovat en kuitenkaan vain jaksa fyysisesti mennä minnekkään,nukun ainakin 12 tuntia ja haluan herättyäni vain että on taas ilta että voin taas mennä nukkumaan.
väsymys en jaksa tehdä mitään
9
234
Vastaukset
- Anonyymi
Sinun tarttee mennä lääkäriin ja pyytää että mittaa kaikki sinun arvot.
Luulisin että Sinulla on jotenkin häikkää olossasi.
Saatko kaikki tarpeelliset vitamiinit?
Juttele äitisi ja isäsi kanssa, he välittävät sinusta ja tekevät kaikkensa että sinulla olisi kaikki hyvin.
Hyvää loppukesää sinulle! - Anonyymi
Hei nyt sanot vanhemmille et vievät sinut Kiinalainen lääketiede akupunktioon.Siellä Helsingissä on sellainen laaserhoito akupunktio.Katso netistä kiinalainen lääketiede hoitajat Helsinki.Lue myös Kiinalainen lääketiede Elina Hytönen masennus.Sieltä saat tietoa masennus lääkkeistä mitä ne tekevät elimistöön.Minkälaisia ne ovat.Vaikka sinulla ei ole masennusta kannattaa lukea.Katso myös kiinalainen lääketiede väsymys Google haku.Saat hyvää tietoa ja kaikki totta mitä siellä lukee.Netissä lukee vaikka mitä mutta nämä ovat totta mitä siellä lukee.Suosittelen sinulle tätä.Itse olen avun saanut ja siksi sanon tästä.
- Anonyymi
Älä sekoita nuoria kaikenmoisilla kiinalaisilla uskomustiedoillasi, jotka ovat valheellisia.
- Anonyymi
Toivottavasti olet jo saanut apua.
Yhdellä 14-vuotiaalla oppilaallani löytyi anemia väsymyksen ja jaksamattomuuden syyksi. - Anonyymi
Kyllä se voi johtua vielä siitä otetusta sikainfluessa rokotteesta. Siinähän oireet tulee vuosia rokotuksen ottamisen jälkeen.
- Anonyymi
Hei mene akupunktioon sano vanhemmille et veivät sinut Denis Vinokur vastaanotolle.Tämä ei satu eikä tunnu sillä itse olen neulakammoinen.Lue kiinalainen lääketiede Elina Hytönen masennus niin saat tietoa mitä masennuslääkkeet todellisuudessa ovat.Sano kavereille myös et lukevat.Et varmaan tiedä tästä kiinalaisesta lääketiedettä mitään mutta kannattaa tutustua.Muualla maailmassa tämä kuuluu lääkärin koulutukseen mutta ei Suomessa.Kaikki totta mitä Elina kirjoittaa vaikka voi tuntia epätodellisuudelta.Kukaan ei kerro tällaisia asioita .Noudata minun ohjeita jos haluat tulla kuntoon Terveyteen pitää satsata tai muuten tulee oikeasti todella sairaaksi.En kirjoita sinulle huvin vuoksi vaan haluan todellakin auttaa sinua.
- Anonyymi
Heti lääkäriin ja testiin kaikki mahdolliset mielialaan vaikuttavat pillerit.
Pillereillä ongelmat katoaa, vanhan suomalainen sananlasku.
Antibiootit siihen kylkeen vielä, varmuuden vuoksi.- Anonyymi
Ei 14-vuotiaan tytön pidä missään nimessä mennä akupunktioon!
Ja eivät varmaan vanhemmat viekään.
Kun se akupunktio on ihan muuta, vaikka siitä ei kerrota. Ei pidä hurahtaa kaikkeen mitä täällä ehdotetaan. Jos aikuiset menevät niin menkööt, - mutta ei 14 vuotiasta tyttöä saa altistaa!
Jo tuo että sinä edellinen et edes osaa oikeinkirjoitusta kertoo sinusta sen, että oot epäpätevä, vai pitäisi "noudattaa sinun ohjeita" vielä?
Oikeaan lääkäriin aika ja mittauta kaikki arvot. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei 14-vuotiaan tytön pidä missään nimessä mennä akupunktioon!
Ja eivät varmaan vanhemmat viekään.
Kun se akupunktio on ihan muuta, vaikka siitä ei kerrota. Ei pidä hurahtaa kaikkeen mitä täällä ehdotetaan. Jos aikuiset menevät niin menkööt, - mutta ei 14 vuotiasta tyttöä saa altistaa!
Jo tuo että sinä edellinen et edes osaa oikeinkirjoitusta kertoo sinusta sen, että oot epäpätevä, vai pitäisi "noudattaa sinun ohjeita" vielä?
Oikeaan lääkäriin aika ja mittauta kaikki arvot.Ei pidä mennä akupunktioon!!
Mene oikealle lääkärille ja tutkituta että jos on narkolepsia vaikka.
En halua peloitella, mutta tässä on yks video siitä mitä se narkolepsia voi olla.
eihän se ole sitä että sinulla olisi just se, mutta voithan katsoa videon.
Voi olla myös että on raudan puutetta.
Pyydä lääkäriä ottamaan kaikki näytteet.
https://www.youtube.com/watch?v=of3JUqY8NfU
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812637
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922353Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2572184- 431922
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418