Elikkäs mun vanhemmat on eronnu jo kauan sitten ja käyn joka toine vko isällä ja toinen äitillä. Haluisin kovasti gerbiilin mutta isä ei kait tahdo gerbiiliä hänen luokseen ja äiti sanoo että hänen (Äitin siis) pitäisi siivota ja hoitaa gerbiiliä joka toinen vko kun olen poissa eikä jaksa/halua tehdä sitä, joten miten saisin ne suostumaan?
Miten saisin vanhempani suostumaan gerbiiliin?
Anonyymi
1
92
Vastaukset
- Anonyymi
1. Gerbiili on laumaeläin, yhtä gerbiiliä ei saa pitää tarvitaan vähintään kaksi, mieluiten kolme.
2. Ikävä tilanne, mutta tuskin mitenkään jos kumpikaan ei halua. Jos edes toinen haluaisi niin asia olisi helpompi, mutta koska kummatkaan eivät halua niin sille ei oikein mitään voi tehdä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733364Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91891Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311088
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820