kysellään monella Face-sivulla. Tuohan on aivan älytön kysymys!!!
Viimeksi tulevalle pitää edellisten aina järjestää tilaa ja tarvittaessa avustaa turvallisen rantautumisen varmistamiseksi. IMHO!
Onko vielä tilaa??
Anonyymi
3
190
Vastaukset 3
- Anonyymi
No kuule jos viimeisenä tulee iso purjevene niin ei sille vaan löydy tilaa laiturista. Ankkuriin saa mennä tai jatkaa muualle.
- Anonyymi
Ei tarvitse järjestää tilaa. Satamaan pääsy ei normaaliolosuhteissa ole mikään oikeus. Mutta jos satamaisäntä käskee järjestelemään, niin se on eri asia.
Ja sinun "IMHOsi" ei merkkaa vitosen huoran menkkojen vertaa.- Anonyymi
Fiksut järjestää, mölömmät ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201406
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1311022Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella43972Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.97727- 66713
- 32675
- 23661
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist23600Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43553- 11544