Moi olen 13 v poika! Asun pk-seudulla kerrostalossa. Unelmani on päästä ajamaan rallia ehkä jopa Sm sarjassa ja jos kykyjä riittää mm-sarjassa. Kannattaisiko aloittaa kartingista vanhemmat olisivat valmiita tukemaan rahallisesti.
Ralli kuskiksi ryhtyminen
7
2329
Vastaukset
- Anonyymi
Ja miten karting aloitetaan. Olisi myös kiva jos joku voisi vastata suht nopeasti🙂.
- Anonyymi
Sponsorit täytyy olla kunnossa ja sit vaa ostelee leluja ja radalle ennen kaikkea🤩
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sponsorit täytyy olla kunnossa ja sit vaa ostelee leluja ja radalle ennen kaikkea🤩
Miten sais helposti sponsoreita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten sais helposti sponsoreita?
Ihana että unelmoit! Alkuun täytyy varmasti vanhempien/muiden tuttujen maksaa, eikä autoilu todellakaan ole mitään halpaa puuhaa! Myöhemmin saatat saada oikeita sponsoreita, jos pääset tarpeeksi pitkälle ja taitosi huomataan (ja sinusta tuntuu olevan mainostuksellisesti hyötyä) :)
Sulla on vielä kaikki mahdollisuudet mennä ja oppia! Jos haluat rallikuskiksi päästä niin kannattaa aloittaa heti. Hyväksi kuskiksi ei tule muuta kuin ajamalla. Jos sinulla vanhemmat tukevat niin anna palaa vaan!
Täällä nimittäin kirjoittelee kohta 18 vuotiaaksi kääntyvä tyttö, jonka ralli-intoilua vanhemmat vastustavat (thank god täysi-ikäisyys edessä!). Ilman vanhempia rahallisesti kalliin harrastuksen kustantaminen on kuitenkin minulle mahdotonta vielä pitkään ja siinä särkyikin sitten unelmat WRC:stä :D Nauti kun voit!
- Anonyymi
Älä luovuta
- Anonyymi
Sponsorit ovat aina varakkaita yrityksiä, maailmalla tai maksunaisia!
- Anonyymi
Luulen että on aika paha paikka mennä tuo Harjukadun neulansilmä, koska ovat laittaneet uutta asfalttia sinne jne...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855030- 473362
- 1013259
- 1992483
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj322414- 1332049
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️181841- 201776
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51659- 1821658