Kameran LDC näyttö

Onko muuten digikameroissa normi ominaisuus että varsinkin sisällä kun kuvailee niin ldc näytössä näkyy pientä sinistä lumisadetta. varsinkin tummaa taustaa vasten katsellessa. Sade ei tule tietty kuvaan mutta kameran näytössä näkyy tietyissä väreissä varsinkin. kamera on Casio QV-R51
1372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valon määrä tipahtaa noin sadasosaan, kun tullaan auringonpaisteesta ulkoa. Kennoa ja näyttöä joudutaan runsaasti sähköisesti vahvistamaan, jolloin tulee kohinaa.

Täysin normaalia! Neljäs digicamera vasta menossa :) ja kaikissa sama juttu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sss kirjoitti:

Onko muuten digikameroissa normi ominaisuus että varsinkin sisällä kun kuvailee niin ldc näytössä näkyy pientä sinistä lumisadetta. varsinkin tummaa taustaa vasten katsellessa. Sade ei tule tietty kuvaan mutta kameran näytössä näkyy tietyissä väreissä varsinkin. kamera on Casio QV-R51

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu