Karmea ajokokemus

Anonyymi

Vein autoni huoltoon ja eikös nämä hyväkkäät antaneet minulle sijaisautoksi Toyotan. Tämän kulkineen ajo-ominaisuudet saivat minun hermoromahduksen partaalle kun tohjo ei halunnut kulkea suoraan kiemurteli kuin käärmeen kusi erämaassa. Onekksi työmatka ei ollut pitkä ja sain oman autoni takaisin illalla.
Tämä karmaiseva kokemus riitti minulle Toyotasta ja tein pyhän päätöksen, ei enää ikinä Toyotan rattiin.

21

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vais niin.uskotaan.

    • Anonyymi

      Miten selkä ja kuulo??

      • Anonyymi

        täysin paskana ja lisäksi hermot riekaleina.


    • Anonyymi

      Aloitus on pelkkää valhetta Toyota on erittäin suuntavakaa ja varsinkin suurilla nopeuksilla ja mutkaisilla teillä toisin kuin Škoda joka pomppii tasaisellakin tiellä kuin västäräkki kynnöspellolla.

      • Anonyymi

        Terot ei ole kunnon autolla ajaneetkaan tuhnulla horjuneet tien tukkeena aina kun tuommosta veistelevät..


      • Anonyymi

        Hihii, Toyota vakaa suurilla nopeuksilla.
        Viikon paras läppä.


      • Anonyymi

        Tietää teini joka saa mopokortin jo ensi suvena.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hihii, Toyota vakaa suurilla nopeuksilla.
        Viikon paras läppä.

        Tojolla pienikin nopeus tuntuu suurelta.


    • Anonyymi

      Voisko nyt joku muukin vastata ettei minun tarvii keksiä kaikkia itse.

    • Anonyymi

      Minä sain kerran 7-paikkaisen tosi korkean Corolla Verson sijaisautoksi Audin huollon ajaksi ja suuntasin saman tien moottoritielle. Arvelin autoa tosi huonoksi ajaa, mutta yllätyin todella... Sehän kulki tosi vakaasti sitä 130 mittarinopeutta mitä siellä sai ajaa. Moottorin kierrokset kylläkin oli melkein neljässä tonnissa, mutta ei se kuitenkaan ollut sen meluisampi tai janoisempi kuin joku uudempikaan bensa-auto. Positiivinen kokemus.

      • Anonyymi

        Hihii, vai luvallista 130km/h, ihan uusi rajoitus.


      • Anonyymi

        Olipa kerran hiljaisempi Toyota, mutta eipä ole enää, halpuutus toimii näin.


      • Anonyymi

        Versohan menee sinne, minne tuuli kuljettaa sivutuulessa.


    • Anonyymi

      Kyllähän Wv on tunnettu "Katri Helenana" jo vuosikausia! "Minne tuuli kuljettaa..."

    • Toyota on maailman vahvin "auto". Se jaksaa vetää perässään 10 auton letkaa vaivattomasti. Huom. "auto" heittomerkkien sisällä.

      • Anonyymi

        On se teknisesti katsoen autonomainen laite. Sisämelu, tuhnuus ja ruostuminen ovat kuitenkin kaikkien länsimaisten normiarvojen ulkopuolella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On se teknisesti katsoen autonomainen laite. Sisämelu, tuhnuus ja ruostuminen ovat kuitenkin kaikkien länsimaisten normiarvojen ulkopuolella.

        Mitä tarkottaa tuhnuus? Onks se pinttynyttä pierun hajua?


    • Anonyymi

      Aloituksen väsännyt trolli ei ole koskaan ajanut Toyotalla. Se on yleisesti tunnettu tosiasia että Toyotan ajo-ominaisuudet ja mukavuus ovat erinomaiset.

      • Anonyymi

        Onpas Tojot muuttuneet muutamassa kuukaudessa, jos ne nyt ovat ajo-ominaisuuksiltaan erinomaisia.


    • Anonyymi

      Aloittaja on jäänyt 80 luvulle milloin autojen ajettavuuksissa oli eroja. uudet autot kaikki samanlaisia ajaa

      • Anonyymi

        Eivät muuten ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe