Vakionopeussäädin 2000-malliin

Moi!
Saako vm.00:n helposti jälkiasennettua vakionopeussäätimen? Mitä maksaa? Tekeekö V-Wauhtipiste Turussa?
2537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun naapuri osti Passatin (vm.01 muistaakseni) niin selvisi että niissä on kaikissa vakionopeussäädin jo valmiina. Lisättiin vain viiksi merkkiliikkeessä. Ei ollut kallis operaatio.

Äänestä
  • Riippuu siitä onko autossa sähköinen kaasupoljin vai ei. 2001 ja eteenpäin näin taitaa olla, jolloin viiksen asennus aktivointeineen maksaa merkkiliikkeessä 250-300eur.
    Sinänsä kova hinta, kun itse viiksi maksaa merkkiliikkeestä ostettuna noin 85€. Asennus ei ole kovin hankalaa itsekään. Jos itsellä tai kaverilla sattu olemaan VAG-COM, niin tarvitaan vielä aktivointi, joka on minuutin homma.

    00- mallista eli pre facelift mallista en osaa sanoa onko niissä sähköinen kaasupoljin. Voi olla että tuo hinta ei päde niihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vm2000, 1.8L kirjoitti:

Moi!
Saako vm.00:n helposti jälkiasennettua vakionopeussäätimen? Mitä maksaa? Tekeekö V-Wauhtipiste Turussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu