Endurance-ketsi

Ei paha hinta tässä vaiheessa.

https://huutokaupat.com/1428909
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kai, kun on lähtöhinta eikä tarjouksia. Hintavaraus todennäköisesti ei täyty, vaikka tarjoaisit sen 11k, joten tuskin lähtee tuohon hintaan.

Äänestä
  • Ei oo mun vene, myydään eniten tarjoavalle.

    T: Anonyymi aloittaja

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei oo mun vene, myydään eniten tarjoavalle.

    T: Anonyymi aloittaja

    En väittänytkään että olisit. Sanoin vaan että tuskin sillä 11:lla irtoaa.

    Tuon "Myyjä sitoutuu myymään kohteen korkeimman tarjouksen tekijälle." kohdan luulen olevan ihan yleinen huutokauppasääntö, että kun huutokauppa on päättynyt, myyjä ei tee ohareita ja myykin venettä jollekulle muulle kun korkeimman tarjousen tehneelle. Mutta useimmiten huutokauppaan liittyy myös se hintavaraus, eli jos se hinta ei täyty, niin koko kauppa peruuntuu, eikä myyjän tarvitse myydä sitä lähtöhintaan (ellei sitten halua).

    Yleensä, jos hintavarausta ei ole, siitä ilmoitetaan sanoilla "ei hintavarausta". Niitä sanoja en tuosta ilmoituksesta löytänyt.

    Äänestä

No siksihän tuo "anonyymi" aloittaja sitä täällä mainostaakin.

Äänestä

Onko tämä sama, jota tarjottiin 15ke:llä? itserakennettu, mutta hyvät varusteet ja hyvää puutyötä. Miinuksena korotettu kajuutta, ja ettei ilmeisesti ole juurikaan purjeilla liikkunut? Hei laittakaa kuva jossa sillä on purjeet päällä.

Äänestä
  • Onko tämä siis sama paatti, joka jäi jäihin kiinni Antarktiksella?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei paha hinta tässä vaiheessa.

https://huutokaupat.com/1428909

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu