Hei!
Pohdin auton hankintaa ja yksi mahdollisuus on Audi. Olen kokematon kuski enkä haluaisi ylimääräistä *skaa niskaan muilta kuskeilta ajaessani. Koeajoin yhtä Audia, jolla oli kyllä mukava ajaa. Audi-kuskeista on kuitenkin kaikenlaisia vitsejä, ja heihin tunnutaan suhtautuvan vähän katkerasti. Miten liikenteessä? Te, jotka olette ajaneet sekä Audia että muita autoja, onko teille *ttuiltu enemmän liikenteessä, kun olette olleet Audin ratissa?
*ttuillaanko Audi-kuskeille liikenteessä enemmän kuin muille?
25
150
Vastaukset
- Anonyymi
Mies ei välitä muiden jutuista, vaan päättää itse millä ajaa ja jättää kateellinen Sten ininät omaan arvoonsa.
- Anonyymi
Olen nainen ;)
Tarkoitan sitä, että alkavatko muut autoilijat kiilailemaan ja käyttäytymään huonommin liikenteessä, kun näkevät Audin?- Anonyymi
Ole huoleti, täällä Audi saastaa levittävät eivät omista edes polkupyörää. Ovat yleensä niitä raukkoja, joita kutsutaan peräkammarin pojiksi. Osa on tietysti niitä riisikuppien omistajia, jotka ovat ikänsä tunteneet alemmuutta liikenteessä.
Onhan se mahdollista, jos tähän kaikkeen liitty vielä mielenterveys ongelmia, niin Audin omistajat saattavat joutua kokemaan erilaista häiriökäyttäytymistä. Sehän muuttuukin sitten jo poliisi asiaksi! Anonyymi kirjoitti:
Ole huoleti, täällä Audi saastaa levittävät eivät omista edes polkupyörää. Ovat yleensä niitä raukkoja, joita kutsutaan peräkammarin pojiksi. Osa on tietysti niitä riisikuppien omistajia, jotka ovat ikänsä tunteneet alemmuutta liikenteessä.
Onhan se mahdollista, jos tähän kaikkeen liitty vielä mielenterveys ongelmia, niin Audin omistajat saattavat joutua kokemaan erilaista häiriökäyttäytymistä. Sehän muuttuukin sitten jo poliisi asiaksi!Juuri näin. Minullakin on mielenterveysongelma tai oikeastaanhan se on ympäristöllä. Minulla menee niin lujaa etten ehdi paljoa edes nukkua.
- Anonyymi
Ei kukaan sua kiilaile tai muuta. Haastaa kisaan voi joku urpo, mutta eihän siihen tarvitse alentua.
- Anonyymi
Hommaa vaan itsellesi kunnon saksalainen. Niin minäkin tein, ja saat nauttia vapaudesta ja voimasta maanteillämme. Liikennesäännötkään eivät ole enää rasitteena, koska sellaiset eivät koske saksalaisautoilijoita. Myös ohittaa saat silloin kun mielesi tekee. Vastaantulijoilla kun on väistämisvelvollisuus saksalaisautoihin nähden.
Audi King.- Anonyymi
Audi on sama romu kuin Skoda.
- Anonyymi
https://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/225531
Näiden takia Audin ns. ajajille ...tuillaan. Typeryys typerryttää kun on mielestään muita parempi Audin omistaja.- Anonyymi
Tuo vastaantulijahan toimi ihan oikein, kun väisti Audia, jolla on etuajo-oikeus kaikkialla. Myös ohituksissa. Ihme napinaa täällä. Jos on jotain urputtamista, niin tulkaa sanomaan se päin naamaa, jos te hiirulaiset edes uskallatte. Näppisten takaahan kaikki on varmasti maailman kovimpia "kundeja"
Audi King. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo vastaantulijahan toimi ihan oikein, kun väisti Audia, jolla on etuajo-oikeus kaikkialla. Myös ohituksissa. Ihme napinaa täällä. Jos on jotain urputtamista, niin tulkaa sanomaan se päin naamaa, jos te hiirulaiset edes uskallatte. Näppisten takaahan kaikki on varmasti maailman kovimpia "kundeja"
Audi King.Eipä psykopaattien kanssa kannata alkaa riitelemään. Odotellaan, että yhteiskunta hoitaa liikennehäiriköt pois teiltä suljetuille hoitolaitoksille. Kuten Audikingit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä psykopaattien kanssa kannata alkaa riitelemään. Odotellaan, että yhteiskunta hoitaa liikennehäiriköt pois teiltä suljetuille hoitolaitoksille. Kuten Audikingit.
Sitä päivää saat odotella hautaasi saakka.
Audi King.
- Anonyymi
Joskus julkeimmat audikateelliset ruiskuttavat tuulilasivettä nokalleni, kun painostan heitä pitämään parempaa liikennenopeutta roikkumalla puskurissa. Ei aiheuta toimenpiteitä.
- Anonyymi
"Suomalainen on rys.sän ja ihmisen risteytys."
- Martti Innanen , (1931 - 2014).
- Anonyymi
Hei, ostin juuri ensimmäisen audini. Valinnassa painoi halvat kilometrit (kaasu) ja riittävät säädöt kuskinpenkillä. On mukava ajaa pitkiäkin matkoja ja toimii kuten pitääkin. Usein olen kyllä tien tukkona motarilla noille muun merkkisille kaahaajille :). Enkä ole huomannut muuallakaan liikenteessä mitään erikoista. Vitsejähän on kaiken merkkisistä autoista ja niiden kuljettajista. Tosiasiassa oma käyttäytyminen liikenteessä vaikuttaa siihen kuinka muut käyttäytyvät. Auto kuin auto, aina kallis pitää ja lopulta siihen tulee vikaa :D
- Anonyymi
Kaasu-Audi on paras saksalainen. Hyvä kauppa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaasu-Audi on paras saksalainen. Hyvä kauppa.
Samaa mieltä. (Kammiosta selvinnyt)....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä. (Kammiosta selvinnyt)....
Kuin myös. Nyt olen kuitenkin miljardööri....(soros)...Ei paha?....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuin myös. Nyt olen kuitenkin miljardööri....(soros)...Ei paha?....
Onks sul Audi nykyään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onks sul Audi nykyään?
Ei. Muutama rolssi, aston martin, lotus, ja maybach vaan enää. Mutta olen ruvennut karsiman,omaisuutani jo siksikin. kun ikää alkaa jo olemaan, ja seuraavaan elämään ei tätä kaikea saa kuitenkaan mukaan koskaan milloinkaan. Nauttikaa elämästänne kuitenkin siten.,kuin se tarkoitettu on!
- Anonyymi
Kyllähän ne luuserit kateudesta vihertää Audin nähdessään, mutta kiusantekoon eivät ehdi, sen verta nopeasti upea Audini liikehtii.
-nätti blondi kundi-- Anonyymi
Elät auton kautta elämääsi. Säälittävää.
- Anonyymi
Audi NSU ..... König der Wege.
- Anonyymi
Ihan sama millä minä ajan. Jos joku käy häiriköimään tai v1ttuilemaan, niin turpaan tulee.
- Anonyymi
Sä oletkin feijojen parhaimmistoa...:D
- Anonyymi
"Jos joku käy häiriköimään tai v1ttuilemaan, niin turpaan tulee."
Niin...sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244842
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333563Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543454Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203360Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232950Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282690Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint162377Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142185Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774