Mitä ihmettä lenkola touhuilee?> 180.000 alvit maksamatta.. Lappu luukulle>?>
Kokkolan K-rauta protestilistalla
Anonyymi
132926
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
K-Rauta oli hyvä firma, kunnes se muutti nykyiselle paikalle. Kävin kerran liikkeessä katselemassa, ja se riitti. Hinnatkin kohosivat "taivaisiin"!...
Hah hah haaa!!!...
Konkurssi edessä. Varma tieto
Keskon suurimmat virheet olivat Citymarketin ja K-Raudan siirrot. Kummallakin oli paljon paremmat myyntipaikat aikaisemmin. Kaikki luulevat, että autuus tulee kun muuttaa heinolan alueelle. Kuinka moni sieltä on jo lähtenyt.
Citymarket uudessa liikkeessä lisäsi valikoimaa, mutta vähensi vaatteiden ja muiden tarvikkeiden määrää samalla nostaen hintoja.
Cittari oli parempi, kun oli vanhalla paikalla, hyvät muistot jäi.
Hinnat on Cittarissa kalliimmat osasta tavaroista.
Arkijogurtti on 0.35€ kalliimpaa, kuin Prismassa.
Se on jo merkittävän suuri summa, kun 3 purkkia ostat, niin tulee lähes 1€ kalliimmaksi.
Missäs protestilistalla löytyy kun talussanomien ei ainakaan???
Ratto lehessä.
On se Taloussanomien protestilistalla: tsj lekola oy 180000€ hakee verottaja rahojaan, tuloskin näytti olevan 350000€ pakkasella yritystutkan mukaan. Kesko ei varmasti enää pumppaa rahaa uppoavaan laivaan. Ei sen puoleen, en ole ostanutkaan mitään sen jälkeen kun Träsk lähti, hinnat nousi ja palvelu heikkeni
Lenkola ole ollut kauppiaana k-raudassa enään yli vuoteen.Jauhakaa paskaanne jossain muualla ja ottakaa asioista selvää,ennenkuin kiimaisia kirjoituksianne laitatte.
Todella ikävää kirjoittelua.
Träskin aikana sai ihan rauhassa haahuilla sisällä. Ei kiusannu myyjät. No jos tuttu olit nii juttu luisti ja kaffi virtas.
Träskit hoiti hommansa hienosti ja harmitta, että kauppa ei ole enää samanlainen. Muutto oli virhetikki, niin K-Raudalle kuin Citymarketillekin.
En osaa Lenkolan tekemisistä sanoa, mutta kauppiaana K-Raudassa nyt toimii sama Forss joka pyörittää myymälää myös Vaasassa ja Vaasan myymälällä menee käsittääkseni ihan hyvin.
Lenkolalta keskohakee yli 800K saatavia protestilistalla, muita velkojia saman suuruisilla summilla. Onko kyseseessä ollut vuosisadan "kuppaus" Onko tietoa>? Haiskahtaa tässä vaiheessa isolta kavallukselta