Humalainen sammui suihkuun ja aiheutti taloyhtiölle 100 000 euron laskun – Näistä syistä sinä saatat joutua naapurisi toilailun maksumieheksi. Jos holtiton naapurisi sammuu suihkuun ja aiheuttaa ison vesivahingon, saatat helposti joutua yhdeksi maksumiehistä.
Niinpä niin. Usein nähdään samanlaisia otsikoita. Yleensä ördääjä on alkoholihuuruista elämää viettävä vuokralainen.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kl/d76ebc81-a357-420e-a593-4fbbe38a0ac6
Kommuunissa yllättäviä maksuja ördääjistä
8
93
Vastaukset
- Anonyymi
Osa vuokrataloja omistavista yhtiöistä tekee putkisaneerausten yhteydessä kylpyhuoneisiin 2 lattiakaivoa niin että molempia ei pysty tukkimaan yhdellä sammuneella. Toinen tapa on tehdä seinän viereen pitkä vesiränni josta vesi menee viemäriin normaalin lattiakaivon kautta.
Seinänviereinen "ränni" on muuten oikeasti hyvä idea. Hiemanko on helpompaa tehdä laatoitus ja laatan kokoakin voi kasvattaa merkittävästi. Saa todella tyylikkäitä kylppäreitä helpsoti.
Ei toki koske vuokrakasarmeja.- Anonyymi
TheRat kirjoitti:
Seinänviereinen "ränni" on muuten oikeasti hyvä idea. Hiemanko on helpompaa tehdä laatoitus ja laatan kokoakin voi kasvattaa merkittävästi. Saa todella tyylikkäitä kylppäreitä helpsoti.
Ei toki koske vuokrakasarmeja.Niin että vuokrakasarmiin ei sovi tyylikäs kylppäri. Voi olla.
Anonyymi kirjoitti:
Niin että vuokrakasarmiin ei sovi tyylikäs kylppäri. Voi olla.
Sopisi toki, mutta se maksaisi enemmän. Turha sellaista on vuokralaiselle hankkia, ei se ymmärtäisi hinnankorotusperusteena tuota.
- Anonyymi
TheRat kirjoitti:
Sopisi toki, mutta se maksaisi enemmän. Turha sellaista on vuokralaiselle hankkia, ei se ymmärtäisi hinnankorotusperusteena tuota.
LKV rotta lausuu taas viisauksiaan :D
Eikö kauppa käy kun täällä taas luuhaat vai siitäkö se juuri johtuu??? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
LKV rotta lausuu taas viisauksiaan :D
Eikö kauppa käy kun täällä taas luuhaat vai siitäkö se juuri johtuu???Köyhä ikivuokralainen käy täällä ruikuttamassa, kun töitä ei ole, ei asuntoa eikä rahaa ja vuokran maksaa Kela.
- Anonyymi
Tällaiset on estettävissä laittamalla sellainen iso koholla olevan ritilä suihkuun , joka kattaa suihkunurkkauksen. Nyt vaan joku laittaa sellaisen tuotantoon ja tekee rahat.
- Anonyymi
Kaikki kerrostalot ovat tätä nykyä vuokrakasarmeja. Harvoin omistaja itse asuu kassulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541648- 111366
- 1741366
- 761284
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2921257- 171170
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61938Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98935Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347825