Mitä on omistaja asteella (pitkä maksuaika riittää myös) tullut pahimpana asiana eteen? Toisen paha voi olla toiselle etu toisaalta. Tuuminnassa näin vanhoilla päivillä liki loppuelämän autoksi jos pärjäisi kaikki ajot sillä. Moottoritiellä tarttee harvoin ajaa joten ei kiinnosta ne nopeus jutut. Renkaathan siinä on pakko olla 215/75/15 ja talvella nastat mutta mitenkähän hankala se on jäisellä märällä tiellä? Äkkinäinen ampuilemaan itseään hyrräksi? Tuulella voin ajella 80 menköön muut ohi. Kirjoiteltu haavanlehti ilmiöstä mutta kait sen kanssa pärjää ja iskuvaimennustahan voi parantaa tms. Hemmetin kallishan se on ostaa kun uuden ostaisin . Hinnalla saa vaikka mitä uusia henkilöautoja mutta ei oikein ne kiinnosta. Tuumituttaa vaan onko liian kiikkerä kylläkin kiireettömään elämään. Jos oppisi ajamaan hitaammin kun nyt vaimo ei oikein vauhdista ja kiihtyvyys repimisistä oikein ole pitänyt ja jimnyllä ei niitä voi tapahtua.
Saako sillä ajaa aina nelivetonpäällä ? Voiko muuttaa ellei voi? Inhoan kyllä takavetoisia autoja suorastaan vihaan ne on säälittäviä ja avuttomia minun silmissä. Maastoon en aja mutta parkkipaikka missä vaan on ollut alaani aina. Toki ajan auton joka paikkaan kun autolla pääsee.
Saako sillä ajaa aina nelivetonpäällä ? Voiko muuttaa ellei voi? Inhoan kyllä takavetoisia autoja suorastaan vihaan ne on säälittäviä ja avuttomia minun silmissä. Maastoon en aja mutta parkkipaikka missä vaan on ollut alaani aina. Toki ajan auton joka paikkaan kun autolla pääsee.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jahas. Mites suzukin ohjaus tuulisella säällä.
Tällä hetkellä Jimnyn odotus aika liki 1,5 vuotta jos nyt tilaat tehdas ei pysty toimittamaan kysyntä yllätti
Jahans. Täällä on taas yksi jolle kasvaa näppylöitä käsiin. Se ohjaus suzukissa aiheuttaa pahoinvointia kuten tällä palstalla on huomattu.
Onhan siinä ajonvakautus, joka estää pahimmat tanssahtelut.
Suzukin ohjauksessa ei ole vikaa joissain yksilöissä takapyörien suuntauksessa häikkää ei säätöjä taka akselistossa niitä vaihdettu jokunen takuuseen..tiedoksi trolleille ja paskan jauhajille
Tämäkin vielä. Taka-akseli vaihtoon. Täytyy näppyläkäsille sanoa että lujaa laatua.
Juu verrattuna ainakin wv konsernin tuotteisiin hah
Hahvah itsellesi. Tsi on laatua verrattuna tsutsukin mosaan.