On se tää netti mennyt jo melekosen paskaks..On hakkereita ja viruksia verkot täynnä.Tai siis sen kautta ne leviää.Mutta taitaa olla tän päivän iso asia virukset.Ja niitä jopa tutkitaan jossain atk laboratoriossa! Voi helevetti ja monet itkee kun on trjonan koneella ja käyttis sekoaa. Mutta sitä pitää olla se kunnollinen tietoturva ohjelmisto niin ei ole pelättävää! Menee tää tietoturva aika pitkälle!!!
mata mato virus virus
trojanit!!!!
4373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Taitaa sulla olla kone pahasti juntturassa kun täällä kitiset. 99% vika löytyy penkin ja näppiksen välistä. HOida hommas niin ei tartte repii pelihousuja.
Ei edes tarvitse omistaa "kaikki testit voittanutta"
tietoturva ohjelma-hässäkkää ollakseen turvassa pöpöiltä. Kyllä se ikävä tosiasia on se, että se biomateria joka sitä tietokonetuolia kuluttaa on se yksityiskohta joka "kusee" kun tietoturvasta puhutaan.
Näin ei aina ole !! Esimerkki: Noin kaksi viikkoa sitten tömäsin täysin viralliseen sivustoon jonka tietoturva yksikkö on ehkä maamme parhaita. Luettuani hetken html-lähdekkodia huomasin "blaster in" kohdan koodissa. eli vaikka luulette olevanne turvallisilla sivuilla niin se ei aina pidä paikkaansa. Silloin kun avaat sivuston niin annat luvan tulla koneellesi. Samaan aikaan palomuurisi ja virustorjunta ilmoittavat jostain toisesta ongelmasta ja matonen pääsee tekemään temput. Että silleen !!!
voi sulle tulla pöpöjä vaikka et olisi milääm sivullakaan.
Riittää jos on linja auki.
Eli ei se pöpö sulle välttis tullu sieltä sivulta, mitä kattelit...