Yamaha kasaus

Anonyymi

Laittamassa 60hv koneeseen 70hv poweria, kun ovat samanlaisia koneita. Pitääkö jotain ottaa huomioon? 70hv koneesta tulee siis lohko tähän 60hv koneeseen. Kaasarit ym pysyy tämän 60hv versiona

3

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yamahan 849cc mallisarja eroaa toisistaan vain kaasuttimilla, läppärungon rajoittimilla ja pakoputkella. Voit vaihtaa powerin tai osia päittäin. Tietenkin pisteosat pitää olla samanlaiset, esim seosbensa / autolube lohko.

      https://moottoriveneily.foorumi.eu/

      • Anonyymi

        Autolube oli tuossa 60hv paketissa. Tässä 70hv paketissa moista ei ollut/otettu pois. Toki jos olisi ollut autolube,niin olisin sen pois ottanut. Täällä olevissa kehoitetaan se poistamaan ja ajamaan seoksella (vaikka öljyä enemmän kuluukin), mutta onpahan voitelu otettu varman päälle. Ilmeisesti 2% on sopiva yleis sekoitussuhde yeiseen ajoon.


    • Anonyymi

      Hei
      Tein viime kesänä saman muutoksen 60 vuoden 91 koneeseen. Muuttui täysin eri koneeksi. Ota Autolube POIS. 20 vuotta vanhat öljyletkut sekä tukkeutuvat takaiskuventtiilit letkulinjoissa ovat riski. Sitten kun se leikkaa kiinni sitä ei Suomen tasavallan työkustannuksilla kannata korjata (lisää jätettä ei korjauksia).
      Erot: pakoputki, kaasuttajat ja imuläpät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1478
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      115
      1225
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1043
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      722
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe