KAUVATSNTIEN TIENSIVUT

Anonyymi

Kauvatsantien sivujen leikkaus on heikkoa, ei näkyvyyttä,. Rehottaa tien varret pensaista!! Ottaen huomioon sen, että ei noudateta nopeusrajoituksia! Samoin Kyttäläntién nopeus 60 ei ňäköjään koske toim... Eikö Kyttäläntietä aja koskaan kaupunginhallituksen jäsenet??

5

176

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajaisivat toki, mutta puskat pitäisi ensin hoitaa ajettavaan kuntoon. Silmäätekevillä pitää olla paljaat baanat missä suihkia. Turvallisuuskysymys.
      Laeista piittaamattomat kollit nyt polkee ylinopeuksia mistään välittämättä. Kuudenkympin rajoitus on yleensäkin naurettavaa. Ruotsissakin on 70-90 ja 120 ja toimii. Siellä ei nssta liikenteessä vaan makkarissa.

    • Anonyymi

      josnyt kuitenkin lähdetään siitä liikkeelle että kyttäläntiellä on noin kilometrin pätkää lukuunottamatta 80 nopeusrajoitus. ja mitä puskiin tulee niin täällä asiasta vinkuminen tuskin niitä puskia pois sieltä kaataa :)

    • Anonyymi

      Nyt kun ei ole pusikoissa lehtiä niin ne pusikot olisi hyvä raivata kun ei ole hyttysetkään kiusana. Voisivat kauvatsalla harkita talkoita.

      • Anonyymi

        Kauvattalaisia eivät työt kiinnosta. Ovat tottuneen jo kuntaliitoksen ajoilta, että antaa "Kokemäkeläisten" tehdä työt, Otetaan me se kaikki hyvä mitä meille lupasivat, suurkokemäkeä tehressään. Nyt työiässä olevat ovat kasvaneet tähän ajatukseen jo pennusta asti, kuhan kalja rahat saaraan kelasta, ja isoisän rakentamassa pirtissä katto ei vuoda, me ei töit tehrä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kauvattalaisia eivät työt kiinnosta. Ovat tottuneen jo kuntaliitoksen ajoilta, että antaa "Kokemäkeläisten" tehdä työt, Otetaan me se kaikki hyvä mitä meille lupasivat, suurkokemäkeä tehressään. Nyt työiässä olevat ovat kasvaneet tähän ajatukseen jo pennusta asti, kuhan kalja rahat saaraan kelasta, ja isoisän rakentamassa pirtissä katto ei vuoda, me ei töit tehrä!

        Aika raskas taakka Kokemäelle koko Kauvatsa. Ei tainnut tulla edes kunnon metsää kuntaliitoksessa. Se oli aikanaan Kokemäen vaurauden loppu. Satakunnan kommeimman pitäjän alamäki alkoi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2462
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1642
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      83
      760
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      728
    Aihe