Eli gallupinomaisesti kyselen täällä käyviltä, onko aidon musiikin soittaminen häiritsevää vai kivaa. Kruunaako se päivän vai ei?
Mielipiteitä, kiitos! :)
Musa kerrostalossa - hyvä/paha?
9
1044
Vastaukset
- mukavaa
minulla on radio suomi aina päivällä auki
kun olen kotona,sieltä tulee sopivasti musiikkia
ja asiaa sekaisin.En usko että normaali radion
kuuntelu tai muukaan elämä ketään häiritsee.
Näillä palstoilla liikkuu kaiken ikäisiä ja
hyvinkin sairaita ihmisiä ainakin jutuista
päätellen.On ehkä parempi olla käyttämättä
yhtä ja samaa nimimerkkiä,siinä saa vain kaikki
sekot liikkeelle.Sinulle hyvää kevättä. - hyvä
Naapurin häiritseminen: paha.
Lähes jokaisessa kerrostaloasunnossa voi kuunnella musiikkia häiritsemättä naapuria. Toisilla musaa voi kuunnella vain voluuminapit "kaakossa" ja sellaiset musiikinkuuntelijat eivät sovi kerrostaloon - ainakaan ilman kuulokeita.
Kun ihminen on pilannut kuulonsa stereoiden huudatuksella, niin tarvitaan kuulokoje eikä ymmärtävästä naapuria. - Elähtänyt
Jos tarkoitat aidolla sitä että ihminen itse soittaa jotain instrumenttia, niin eipä se oikein meikäläisen herkkää korvaa yleensä hivele. Mutta tietysti jos on ihan ammattilaistasoa, niin voipi joku sortimentti vaikka mennäkin. Klassinen musiikki vaan esimerkiksi on niin vaativaa kuunneltavaa, ettei sitä jaksaisi kuin tietyn fiiliksen myötä.
Hengellisiä veisuja, kotikaraokea yms. hoilotusta en jaksaisi sietää.
Jos taas ajatellaan radiota ja stereoita, niin inhoan puheohjelmia jos ne raikuvat naapurista, inhoan iskelmiä ja humppaa... Mutta jos ne eivät kuulu niin kovaa että koko tienoo raikaa, niin siitäpä sitten vaan! Tosin yleensä jostain syystä se musa kuuluu kaikkein kovimmalla jota itse eniten inhoaa.
Mieluiten tietysti naapuristaan kuulisi samaa musiikkia mitä itsekin kuuntelee... :P - Helvetin Naapuri
ZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzzZZZZZZZZZZzzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzz
Herättäkää mut jos JOTAIN tapahtuu!
Tämä keskustelu on yhtä hiasta kuin mummot jukolan viestissä... - Häirikkö:P
Minä laitoin stereot, tv:n, ja radion täysille huutamaan kello 23:00, ja pistin korvatulpat ja aloin nukkumaan. Heräsin aamulla kello 10:32, ja sammutin toosat. Sanoin kaikille rappukäytävässä vastaan tulleille:"Huomenta. Hieno aamu eikö?" ja hymyilin oikein lipevästi.
Todella hupaisaa:P
hihihhi...- Höh
Varro vain, saattaa turpakäräjät kutsua...
- Häirikkö:P
Höh kirjoitti:
Varro vain, saattaa turpakäräjät kutsua...
Turha toivo, kukaan tässä talossa, ei uskalla edes pieraista ilman minun lupaani!
- Reiska
Paljonko masaa ilta sun kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179