Mikä IT-alan työnantaja on kokemuksesi mukaan hyvä? Mitkä asiat ovat erityisesti hyvin?
Hyvä IT-alan työnantaja
16
312
Vastaukset
- Anonyymi
Tieto, CGI, Fujitsu, Accenture, TATA - isoja, vakaita, asiat hoituu.
- Anonyymi
Isot on hyviä. Ei tarvitse paljoa stressata. Riittää kun työajalla jotain vähän puuhastelee ja näyttää "kiireiseltä". Jokavuotiset hölynpöly kehityskeskustelut on toki siedettävä.
- Anonyymi
Heitit kyllä hyvää läppää. Vai että Tieto :)
- Anonyymi
CGI paras!
- Anonyymi
eCraft
- Anonyymi
CGI hyvä? hah hah hah hah hah...naurusta ei tule loppua!!!
- Anonyymi
Mikäs vika CGI:ssä muka on?
- Anonyymi
Jos olisin juuri valmistumassa / valmistunut Aallosta, niin menisin varmaan Reaktorille konsultoimaan tai Vincitille kehittämään. Molemmat hyviä paikkoja koville tekijöille.
- Anonyymi
Vai että oikein "menisit".
Luuletko että Reaktorille vain "mennään"? - Anonyymi
No kun näkee asiakkaana millaista porukkaa siellä konsultit on, niin kyllä mennään...
- Anonyymi
Tieto on paras. Siellä on käyty yt-neuvotteluja v . 2003 alkaen joten sieltä pääsee helpoiten kortistoon.
- Anonyymi
Paras IT-alan työpaikka on se minkä itse perustat kun voitat lotossa. Jos menet toisen alaiseksi, niin et tee koskaan täysin sitä jälkeä mitä halutaan; sinulta tullaan vaatimaan kovaan ääneen luovuutta, jota - vaikka luovuus olisikin yksi vahvuuksistasi - et tule sellaisessa työnteossa ikinä todellisuudessa käyttämään.
- Anonyymi
CGI, suuri ja mahtava Neuvostoliitto. Ei kaadu koskaan ja kaikilla valtiossa on yhtä ihanaa.
- Anonyymi
Juu, hyviä nörttihommiksi.
- Anonyymi
Fujitsu, siellä myyntiheebot ovat IT-miljönäärejä 🤣
- Anonyymi
lemonsoft
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088