Ruskettava aurinkorasva?

Lähen 2 viikoksi matkalle, niin mitä rasvaa suosittelette, joka ruskettaa ihoa varsinkin ihoa ja estää palamista.
32621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On Biz Buin aurinkorasvat, hyvin ruskettuu isoillakin suojakertoimilla mutta ei pala eikä hintakaan päätä huimaa.

Äänestä

aurinkorasva ja itseruskettava voide ovat kaksi eri asiaa. eli käytä vaikka itseruskettavaa ennen lomaa, jotta saat vähän väriä pintaan ja auringossa kunnon aurinkosuojaa.

Äänestä
  • jos lähet itsestäänruskettavarasva iholla pärskimään mereen tai uima-altaaseen koko matkan ajan..ni en suosittele...väri lähtee kuiteski pois ja iholle jää vaan vammasii läikkii...kokeiltu on ja ei ollu kivaa...perus aurinkorasvaa vaa...ja sillä sipuli...näin ainakin itse teen..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ofofo kirjoitti:

Lähen 2 viikoksi matkalle, niin mitä rasvaa suosittelette, joka ruskettaa ihoa varsinkin ihoa ja estää palamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu