Auttakkee, auttakkee! Nyt olisi sellainen draivi päällä, että kiinnostaisi lähteä ensi kertaa lumilaudalla kaatuilemaan - mutta millä tavalla laudan kanssa mennään hissiin? Ainahan niitä lautailijoita on laskettelukeskuksissa, mutta en muista koskaan sattuneeni katseluetäisyydelle, kun lautailija menee hissiin! Jelppiä pyydän!
Miten ihmeessä
5
3836
Vastaukset
- tyttö
Avaat takimmaisen siteen ja potkuttelet siihen hissille. Odotat, että ankkuri tulee kohdalle ja sujautat sen toisen puolen jalkojen väliin. Sitten annat hissin vetää ylös ja otat ankkurin pois jalkojen välistä. Tää on huomattavasti helpompaa, jos sulla on mukana kaveri, joka osaa mennä svitsinä, ja pitää tasapainon. Sompahissi on vaikeempi ja siihen on kaikilla vähän omia sovelluksia. Toiset laittaa somman jalkojen väliin, toiset pitää kainalossa, toiset laittaa takimmaisen jalan taakse jne. Ánkkuri on ihan helppo, kunhan pidät itsesi rentona ja painon suht tasaisesti molemmilla jaloilla, annat ankkurin vetää ja joustat polvilla sopivasti.
- jalka???
Missä sitä irroitettua jalkaa sitten pidetään? Laitetaanko se paikalleen, vai mitä ihmettä??? Kiitos muuten tähänastisesta neuvosta! :)
- tyttö
jalka??? kirjoitti:
Missä sitä irroitettua jalkaa sitten pidetään? Laitetaanko se paikalleen, vai mitä ihmettä??? Kiitos muuten tähänastisesta neuvosta! :)
Se nostetaan siihen siteen viereen, niinkun molempien siteen väliin, niin että se tukeutuu siihen omaan siteeseen. Kannattaa ostaa sellanen liukuestetarrasysteemi (stomp pad) siihen siteen viereen, niin ei jalka luista, muuten aloittelijalla voi olla vaikeuksia pitää jalka siinä. Liukuesteen kans toimii hyvin.
Kannattaa ennen hissiin menoa testailla tasaisella sitä potkuttelua. Eli otat takajalan irti ja kävelet, liu'ut ja potkuttelet eteenpäin, niin että etujalka on vain kiinni. Kokeile potkutella molemmilta puolilta lautaa, siis sekä varvas- että kantapääkantin puolelta. Välillä potkaiset takajalalla vauhtia ja nostat sen siihen siteen viereen lepäämään. Sitten kun tuntuu siltä, että pääset jotenkuten eteenpäin, niin eikun hissiä kokeilemaan. :) Tsemppiä! Oot vaan rentona ja joustat kuopissa ja möykyissä polvilla, niin hyvin menee! - Kiitän!!! :D
tyttö kirjoitti:
Se nostetaan siihen siteen viereen, niinkun molempien siteen väliin, niin että se tukeutuu siihen omaan siteeseen. Kannattaa ostaa sellanen liukuestetarrasysteemi (stomp pad) siihen siteen viereen, niin ei jalka luista, muuten aloittelijalla voi olla vaikeuksia pitää jalka siinä. Liukuesteen kans toimii hyvin.
Kannattaa ennen hissiin menoa testailla tasaisella sitä potkuttelua. Eli otat takajalan irti ja kävelet, liu'ut ja potkuttelet eteenpäin, niin että etujalka on vain kiinni. Kokeile potkutella molemmilta puolilta lautaa, siis sekä varvas- että kantapääkantin puolelta. Välillä potkaiset takajalalla vauhtia ja nostat sen siihen siteen viereen lepäämään. Sitten kun tuntuu siltä, että pääset jotenkuten eteenpäin, niin eikun hissiä kokeilemaan. :) Tsemppiä! Oot vaan rentona ja joustat kuopissa ja möykyissä polvilla, niin hyvin menee!!!!
- snowfani
Kiitän!!! :D kirjoitti:
!!!
Sama täälä kiitos ohjeista.Mä meen huomenna laskettelemaan laualla eka kertaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2127430- 572902
- 1882311
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101723Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1581683Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke201376- 741240
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381163Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä271155Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501029