Työmatkalla joutui tänään ukkoskuuroon, vettä tuli aivan helvetisti ja näkyvyys putosi alle 10m. Ja liikenteessä oli näitä päiväajovaloilla ajavia, takavalot pimeenä. Eikö niiden päässä liiku mitään? Eikö ne tunne autojaan? Eikö mikään hälytys toimi päässä? Ei täälläkään ole automatiikkaa mutta valot menee päälle kun sataa tai alkaa hämärtää. Tänään meni sumuvalotkin, näkyvyys oli sitä luokkaa edessä.
Valot päälle hemmetti
1
86
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä, valojen käyttö on monelle ihan hebreaa.
Toiset laittaa takasumarin päälle ihan liian herkästi ja se häikäisee ja sitten vielä unohtavat sen päälle. Toiset eivät sitten ymmärrä kuinka automaattiset valot toimivat, eivätkä huomaa koska valot on päällä ja koska ei. Sakkoja pitäisi aikaa jakamaan tuosta, niin eiköhän oppi menisi sitä kautta perille paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14614443Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446042Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant215670SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685640Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124427HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.624259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233934"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703
