Moikka, täällä on siis 11v tyttö ja mua jännittää ku 5 luokallahan tulee se laaja terveystarkastus ja oon kuulluu et siellä ollaan huoltajan kaa ja et siel esim. Vedetään housut alas ja katotaan sinne... ja siel luultavasti puhutaan murrosiästä, seksistä yms... ja mul ja mun äitillä on tosi huono äiti-tytär suhde 😭 en haluis puhuu niistä asioista hirveesti. Kokemuksia?
Murrosikä ja terveystarkastus
Anonyymi
3
195
Vastaukset
- Anonyymi
Joka koulussa tuntuu olevan omat tavat ja oman koulusi tavat saat selville, kun kysyt terkkarilta itseltään.
- Anonyymi
Terkkarille voi sanoa ettei halua huoltajan olevan mukana - ja jos muu ei auta niin tarkastuksesta on aina lupa kieltäytyä.
- Anonyymi
Ei meillä puhuttu terveydenhoitajan kanssa mistään seksistä yms. vielä vitosella
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831601Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2661252Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 65834
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64827Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40811- 40797
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44771