Kierto mulla on 28-31/31. Lievää kuvottavaa oloa ollut noin viikon. Lämmötkin olivat koholla muutama päivä sitten (37.5). Nyt ovat laskeneet lähelle normaaleja. Rinnat ovat piukeat kuin mitkäkin. Onko siis kuukautiset odotettavissa jo piankin vai kannattaako testailla sunnuntaina jos menkkoja ei tule?
mitäs nyt?
jaana
3486
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
kannattaa testailla.mulla ainakin ollut molemmissa raskauksissa juuri tuollaiset "oireet"..:)onnea
Mulla kans kuvotti viikonverran ennen menkkojen alkua ja kun testasin päivänä jolloin menkkojen olis pitänyt alkaa, niin plussaa näytti.
Suosittelen testaamista!!
Tuosta kertomastani aikaa 3v ja nyt kova kuume päällä, et jos viel kerran...
Kaikista merkeistä huolimatta kuukautiseni päättivät sitten alkaa juuri äsken.
Vaikea uskoa, kaikki oireet olivat niin selviä.
Olin eilen sovituissa illanistujaisissa ja maistoin siideriä(joka on yleensä lempijuomaani),tämäkin kuvotti, kuten muutkin alkoholipitoiset juomat,boolit ym. kuvottivat.
Kyllä toi psyyke voi tehdä ihmeitä. Miehellekkin jo mahdollisesta raskaudesta hehkuttelin. No elämä on tällaista ja ihmismieli uskomaton.