Hei,
En ole vuosiin tapetoinut ja nyt tuli oikosolku aloituksen kanssa. Tapetoidaan kotimme seinä tehosteseinäksi. Vanhassa talossa on vinot nurkat. Nurkkaan jätetään 1cm tyhjää. Otanko siis mitan siitä nurkasta ylä,ala ja keskikohdasta ja vedän aloitusviivan vai vaan yhdestä kohtaa ja vedän sen perusteella viivan?
Miten se aloitus tehtiin, että tapetti ei lähde kaatumaan?
Tapetilla tehosteseinä
4
183
Vastaukset
- Anonyymi
Laitat vaan laserin näyttämään pystyviivaa sinne nurkkaan sopivalle etäisyydelle. Sitä kauemmaksi mitä vinompi nurkka on.
- Anonyymi
Olispa se laser mutta ei näin pieneen projektiin viitsi sijoittaa. Haluan vain tietää että otetaanko se mitta monesta kohtaa nurkasta vai vaan yhdestä ? Aiheuttaako jompi kumpi vinoutta enemmän.
T. Aloittaja - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olispa se laser mutta ei näin pieneen projektiin viitsi sijoittaa. Haluan vain tietää että otetaanko se mitta monesta kohtaa nurkasta vai vaan yhdestä ? Aiheuttaako jompi kumpi vinoutta enemmän.
T. AloittajaSitten ei ole ilmeisesti varaa pitkään vatupassiinkaan. Entä luotilanka?
- Anonyymi
Tapetin lähtö suoraan ja nurkkaan senverran varaa että pystyt katkoteräveitsellä leikkaamaan nurkan mukaan ylimääräiset pois ja sellanen kohta tapetista ettei kuvio häiritse jos joutuu vinoon leikkaamaan.
Kokonaisuus huomioon . Onko katto suora ja miten kuviot minnekkin osuu.
2000a
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418351Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047549Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1205774Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035678Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472690Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81505Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71474Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531359