Pyhäjärvinen kiekkoyleisö

Anonyymi

Apaattinen. Osa jo valmiiksi kännissä kuin paviaanit.

20

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä kaiken päälle haisevina öristään ja tungetaan lasten eteen.

    • Anonyymi

      Hei ja Hoi! Mitä tämä on??

    • Anonyymi

      Apaattinen on arenan väki. Ja halli melkoisessa homeessa kun ylöspäin katseli..... Osa tuntuu oireilevan, vieressä juttelivat. Miten on kaupunki päästänyt hallin niin huonoon kuntoon? Ikkunat tippumaisillaan ja moni paikka hajalla.

      • Anonyymi

        Se koko laitos pitää purkaa ja tilalle 10 - kerroksinen talo. Raitiovaunu pitää saada kulkemaan ympyrää, yläkylä, alakylä, tk ja Sustie siinä sivussa. Muu liikenne pois Ollintieltä. Rollaattorit ja kolmipyörämopot ainoa liikenneväline muille tieosuuksille. Vanha Pohti raitiovaunuhalliksi. Kyllä sinne yksi ja kaksi mahtuu vuorottelemaan. Siinä hyvä malli vanhusten joukkoliikenteeseen. Jää parantelemisen varaa. Ehdotuksia!


      • Anonyymi

        "Miten on kaupunki päästänyt hallin niin huonoon kuntoon?"
        Joo, kaupunki, kaupunki, yhteiskunta, yhteiskunta...
        Tätähän se aina ja kaikkialla on.
        Muistellaanpa hallin historiaa. Nokkamiehenä kuntapolitiikko Paavo Leskinen toimi puuhamiehenä. Hallia, sen rakentamista jne. mainostettiin sekä markkinoitiin sillä että se tehdään talkoilla ja toiminta pyörii siitä saatavilla varoilla jne. jne. Toisinajattelijat, epäilijät tyrmättiin.
        No miten on käynyt. Toisinajattelijat olivat täysin oikeassa. Ei se halli millään talkoilla pyöri eikä tule pyörimään ja kuntaa huudetaan apuun.
        Eiköhän nykyisenä ja tulevana aikana tule taas miettiä kuntien perustehtäviä. Ne ovat terveydenhuolto, sosiaalihuolto,vanhustenhuolto, koulu, tekninen toimi.
        Kaikki tämän yli ja päälle menevä on lisäpalvelua ja ne voi toteuttaa sekä hoitaa ja huolehtia talkootyöllä, yksityisillä mainosrahoilla jne.


      • Anonyymi

        Se on hyvä kun nuorisolla on liikunta. urheilu harrastuksena, pysyy terveepänä pitkään aikuis ikänä . . ja onhan sieltä kiekko puolelta jotkut löytäneet ammatin. uutta teemu selännettä saku koivua ootellessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on hyvä kun nuorisolla on liikunta. urheilu harrastuksena, pysyy terveepänä pitkään aikuis ikänä . . ja onhan sieltä kiekko puolelta jotkut löytäneet ammatin. uutta teemu selännettä saku koivua ootellessa.

        No eikai homehallissa terveenä pysy??!!
        Häh. Jos nuorena jo saa keuhkosairauden, sillä koko eliniän vaikutus joka vaikuttaa mm. ammatinvalintaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No eikai homehallissa terveenä pysy??!!
        Häh. Jos nuorena jo saa keuhkosairauden, sillä koko eliniän vaikutus joka vaikuttaa mm. ammatinvalintaan.

        Kaljatölkki pikkupulleroiden välissä. Mopo tai bemu pyllyn alla. Homehalleihin ei kuolevassa kunnassa väki riitä. Kuinka sinne riittäisi, kun ei riitä kouluihin eikä muuallekkaan.


    • Anonyymi

      jäähalli on isompien esimerkin innoittamana pössyttelijöiden kasvualusta sekä keskustasekaverisyyden istutushalli, siinähän sitä saavutusta kerrakseen!
      Seinät kaatuu haaveiden kera, on vetovoimahuuhaahalli sekä humpuukikypärän alus homeisena --ei yllätä.
      Eikä sekään, että kaikessa niin erinomaiseksi itsensä kehuvien leuhottajien tyhjä eväsreppu on epäonnistumisten myötä katkeruuden kalkissa.

      Jotta nyt on uusi huuto voimistumassa, kulttuuritalo-kirjasto-liikuntatilat väistyköön hulppeean suomi-areenajäähallin saamiseksi.
      Muut väistyköön, kirjasto takaisin saavutettavuuden äärelle.

    • Anonyymi

      Oli erittäin läpinäkyvästi aikaukkojen kesken pelailua, vaikka muka tosissaan, taatusti kättäpäälle sopupeli. tais olla kulisseissa sovittu hien irrotuspeli ennen iltamyöhän saunaremuamista. voi että meillä on kaikenlaista touhuilua samojen piirien suojaamana....

    • Anonyymi

      Taas tämä sama porukka (2 henkilöä) kirjoittaa asioista josta ei tiedä yhtään mitään! Tosin ei nämä tiedä yhtään mistään asiasta yhtään mitään, eikä sitäkään! Eiköhän liikuntapaikat kuulu kuitenkin yhteiskunnalle? Montako yleisurheilukenttää on rakennettu yksityisillä varoilla? Ei yhtään (ei edes olympiastadionia)! Golfkentät taitaa olla ainoita jotka on rakennettu pääsääntöisesti yksityisin varoin, tosin esim. Kokkolassa golfkentän omistaa ja hoitaa kaupunki!

      • Anonyymi

        Ketähän ovat "porukka" ( 2 henkilöä). Nyt kaikki kansa, joka oli paikalla tuumailemaan, keitä tässä tarkoitetaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ketähän ovat "porukka" ( 2 henkilöä). Nyt kaikki kansa, joka oli paikalla tuumailemaan, keitä tässä tarkoitetaan.

        Tiedät ihan varmasti, kuuluu hyvinkin paikalliseen liikkeeseen!

        nimim. Sivistys loistaa poissaolollaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedät ihan varmasti, kuuluu hyvinkin paikalliseen liikkeeseen!

        nimim. Sivistys loistaa poissaolollaan

        Sinä olet "mainitsemistasi" 100% joko ensimmäinen tai vähintäänkin toinen! Ei JÄÄ muuta mahdollisuutta.
        nimimerkki "sivistyneenä asioiden olettaminen tulee yhteiskunnalle kalliiksi "


      • Anonyymi

        Kasso,kasso, kenen kans olit jäähallissa. Jospa löydät kirjoittajat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedät ihan varmasti, kuuluu hyvinkin paikalliseen liikkeeseen!

        nimim. Sivistys loistaa poissaolollaan

        Mikä liike se paikallinen on mielestäsi? Eihän täällä ole muuta kuin yksi Alko ja siellä ei käydä. Tarkennatko?


    • Anonyymi

      Oliko joillekin yllätys tuo kiekkonurten alkoholin, tupakan, nuuskan ja höpöheinän poltto . Mitä isommat kiekkonperässä luisteliat edellä, sitä lapset perässä.

    • Anonyymi

      polliisille on,kun niijen omat puoliMM mestarit touhuaa siellä-

      • Anonyymi

        Ei kannata näille poliiseille urputtaa.Annan pienen vinkin.


    • Anonyymi

      Olis kiva tietää, keitä ovat ne kaksi . Annapa viiden pisteen vihje. Onhan Teitä ollut siellä jäähallissa katsomassa otteluita, joten tietänette tarkoin, kuka tänne kirjoittelee negaa..... tai sitten totuuksia, joita et kärsi kuulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1632
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1012
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      904
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      333
      809
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    Aihe