Pyhäjärvinen kiekkoyleisö

Anonyymi

Apaattinen. Osa jo valmiiksi kännissä kuin paviaanit.

20

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä kaiken päälle haisevina öristään ja tungetaan lasten eteen.

    • Anonyymi

      Hei ja Hoi! Mitä tämä on??

    • Anonyymi

      Apaattinen on arenan väki. Ja halli melkoisessa homeessa kun ylöspäin katseli..... Osa tuntuu oireilevan, vieressä juttelivat. Miten on kaupunki päästänyt hallin niin huonoon kuntoon? Ikkunat tippumaisillaan ja moni paikka hajalla.

      • Anonyymi

        Se koko laitos pitää purkaa ja tilalle 10 - kerroksinen talo. Raitiovaunu pitää saada kulkemaan ympyrää, yläkylä, alakylä, tk ja Sustie siinä sivussa. Muu liikenne pois Ollintieltä. Rollaattorit ja kolmipyörämopot ainoa liikenneväline muille tieosuuksille. Vanha Pohti raitiovaunuhalliksi. Kyllä sinne yksi ja kaksi mahtuu vuorottelemaan. Siinä hyvä malli vanhusten joukkoliikenteeseen. Jää parantelemisen varaa. Ehdotuksia!


      • Anonyymi

        "Miten on kaupunki päästänyt hallin niin huonoon kuntoon?"
        Joo, kaupunki, kaupunki, yhteiskunta, yhteiskunta...
        Tätähän se aina ja kaikkialla on.
        Muistellaanpa hallin historiaa. Nokkamiehenä kuntapolitiikko Paavo Leskinen toimi puuhamiehenä. Hallia, sen rakentamista jne. mainostettiin sekä markkinoitiin sillä että se tehdään talkoilla ja toiminta pyörii siitä saatavilla varoilla jne. jne. Toisinajattelijat, epäilijät tyrmättiin.
        No miten on käynyt. Toisinajattelijat olivat täysin oikeassa. Ei se halli millään talkoilla pyöri eikä tule pyörimään ja kuntaa huudetaan apuun.
        Eiköhän nykyisenä ja tulevana aikana tule taas miettiä kuntien perustehtäviä. Ne ovat terveydenhuolto, sosiaalihuolto,vanhustenhuolto, koulu, tekninen toimi.
        Kaikki tämän yli ja päälle menevä on lisäpalvelua ja ne voi toteuttaa sekä hoitaa ja huolehtia talkootyöllä, yksityisillä mainosrahoilla jne.


      • Anonyymi

        Se on hyvä kun nuorisolla on liikunta. urheilu harrastuksena, pysyy terveepänä pitkään aikuis ikänä . . ja onhan sieltä kiekko puolelta jotkut löytäneet ammatin. uutta teemu selännettä saku koivua ootellessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on hyvä kun nuorisolla on liikunta. urheilu harrastuksena, pysyy terveepänä pitkään aikuis ikänä . . ja onhan sieltä kiekko puolelta jotkut löytäneet ammatin. uutta teemu selännettä saku koivua ootellessa.

        No eikai homehallissa terveenä pysy??!!
        Häh. Jos nuorena jo saa keuhkosairauden, sillä koko eliniän vaikutus joka vaikuttaa mm. ammatinvalintaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No eikai homehallissa terveenä pysy??!!
        Häh. Jos nuorena jo saa keuhkosairauden, sillä koko eliniän vaikutus joka vaikuttaa mm. ammatinvalintaan.

        Kaljatölkki pikkupulleroiden välissä. Mopo tai bemu pyllyn alla. Homehalleihin ei kuolevassa kunnassa väki riitä. Kuinka sinne riittäisi, kun ei riitä kouluihin eikä muuallekkaan.


    • Anonyymi

      jäähalli on isompien esimerkin innoittamana pössyttelijöiden kasvualusta sekä keskustasekaverisyyden istutushalli, siinähän sitä saavutusta kerrakseen!
      Seinät kaatuu haaveiden kera, on vetovoimahuuhaahalli sekä humpuukikypärän alus homeisena --ei yllätä.
      Eikä sekään, että kaikessa niin erinomaiseksi itsensä kehuvien leuhottajien tyhjä eväsreppu on epäonnistumisten myötä katkeruuden kalkissa.

      Jotta nyt on uusi huuto voimistumassa, kulttuuritalo-kirjasto-liikuntatilat väistyköön hulppeean suomi-areenajäähallin saamiseksi.
      Muut väistyköön, kirjasto takaisin saavutettavuuden äärelle.

    • Anonyymi

      Oli erittäin läpinäkyvästi aikaukkojen kesken pelailua, vaikka muka tosissaan, taatusti kättäpäälle sopupeli. tais olla kulisseissa sovittu hien irrotuspeli ennen iltamyöhän saunaremuamista. voi että meillä on kaikenlaista touhuilua samojen piirien suojaamana....

    • Anonyymi

      Taas tämä sama porukka (2 henkilöä) kirjoittaa asioista josta ei tiedä yhtään mitään! Tosin ei nämä tiedä yhtään mistään asiasta yhtään mitään, eikä sitäkään! Eiköhän liikuntapaikat kuulu kuitenkin yhteiskunnalle? Montako yleisurheilukenttää on rakennettu yksityisillä varoilla? Ei yhtään (ei edes olympiastadionia)! Golfkentät taitaa olla ainoita jotka on rakennettu pääsääntöisesti yksityisin varoin, tosin esim. Kokkolassa golfkentän omistaa ja hoitaa kaupunki!

      • Anonyymi

        Ketähän ovat "porukka" ( 2 henkilöä). Nyt kaikki kansa, joka oli paikalla tuumailemaan, keitä tässä tarkoitetaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ketähän ovat "porukka" ( 2 henkilöä). Nyt kaikki kansa, joka oli paikalla tuumailemaan, keitä tässä tarkoitetaan.

        Tiedät ihan varmasti, kuuluu hyvinkin paikalliseen liikkeeseen!

        nimim. Sivistys loistaa poissaolollaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedät ihan varmasti, kuuluu hyvinkin paikalliseen liikkeeseen!

        nimim. Sivistys loistaa poissaolollaan

        Sinä olet "mainitsemistasi" 100% joko ensimmäinen tai vähintäänkin toinen! Ei JÄÄ muuta mahdollisuutta.
        nimimerkki "sivistyneenä asioiden olettaminen tulee yhteiskunnalle kalliiksi "


      • Anonyymi

        Kasso,kasso, kenen kans olit jäähallissa. Jospa löydät kirjoittajat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tiedät ihan varmasti, kuuluu hyvinkin paikalliseen liikkeeseen!

        nimim. Sivistys loistaa poissaolollaan

        Mikä liike se paikallinen on mielestäsi? Eihän täällä ole muuta kuin yksi Alko ja siellä ei käydä. Tarkennatko?


    • Anonyymi

      Oliko joillekin yllätys tuo kiekkonurten alkoholin, tupakan, nuuskan ja höpöheinän poltto . Mitä isommat kiekkonperässä luisteliat edellä, sitä lapset perässä.

    • Anonyymi

      polliisille on,kun niijen omat puoliMM mestarit touhuaa siellä-

      • Anonyymi

        Ei kannata näille poliiseille urputtaa.Annan pienen vinkin.


    • Anonyymi

      Olis kiva tietää, keitä ovat ne kaksi . Annapa viiden pisteen vihje. Onhan Teitä ollut siellä jäähallissa katsomassa otteluita, joten tietänette tarkoin, kuka tänne kirjoittelee negaa..... tai sitten totuuksia, joita et kärsi kuulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9658
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      167
      5422
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      155
      5055
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      62
      4721
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      182
      2204
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2145
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      299
      1766
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1488
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      15
      1135
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1083
    Aihe