Meille syntyy vauva heinäkuun lopulla.Miten teillä on mennyt?
Onko heinäkuussa synnyttäviä?
Heli K
7595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Täällä on laskettu aika heinäkuun alussa...ja hyvin on mennyt ilman suurempia huolia.Mitä nyt alussa ultrassa piti käydä seurannassa mut loppu viimein olikin sit väärä hälyytys.Ja neuvolassa on vähän ongelmia ton hemoglobiinin kans ja leukkarit on plussal koko ajan ja sit veren paine ollu alusta asti alhanen...mut eipä ainka oo sanottu mitään et vaaraa ois...painoakaan ei oo tullu lisää kun 2kg...mut vielhän sitä täs kerkee tulemaan.:) Eli pienistä vastoin käymisistä ei lannistuta :) Vauvaa innolla odotellen! ja hyvää odotusta myös sulle!!
Meillä la 23.7. Ihan hyvin on menny. Mitä nyt vähän flunssa lykkäs josta tuli poskiontelotulehdus ja siihen antibiootit joista sitten tuli hiivatulehdus (raskaana sain nyt ekan tulehduksen, hormoonit hyppelee...).
Mutta itse raskaus on mennyt hyvin. Vähän särkyjä silloin tällöin mutta kuuluu asiaan. Mielialatkaan ei hirveesti oo hypelleet.
La on 31.7.
Ihan hyvin mennyt. Alussa pahoinvointia ja nyt sit mennyt ihan kivasti. Ehkä se parhain vaihe menossa raskausaikana :)
Vauva potkii ja ollaan onnellisia :)
Täällä 24.7, mutta todennäköisesti syntyy paljon aikaisemmin.alussa yökkäiltiin aamua iltaa sekä yöllä. onneksi meni ohi :) nyt viikoja reiku 20 ja sairaslomalla oltu jo reilu kuukausi auenneen kohdunsuun vuoksi. tila pysynyt samassa sen kuukauden jonka olen sohvalla ja sängyssä maannut. muuten ihan ok, mutta se tekemättömyys... kaikki kiva on kiellettyä, mutta uskon että vauvat palkitsee sen makaamisen sitten kesällä :) niin, vauvoja on tulossa kaksi :)
Laskettu aika heinäkuun 12pv. Ihan mukava saada kesä vauva, ei tartte heti olla pukemassa hirveesti vaatteia päälle :) Hyvin on tähän asti menny, hiiva jonkin verran kiusannu mut muuta vaivaa, pienen alkupahoinvoinnin jälkeen ei ole ollut :)Tuttua touhua kaikki on ollu kun jo viidettä vartoon :)
kesää odotetaan! heiäkuun 14. päivä pitäisi pieni kapalo tulla. itsekin olen tässä asiassa lapsen kegissä... eka siis tulossa. kaikki hyvin viel... meinaa välillä epävarmuus iskeä.
La on 7.7 ja kesää odotelleen pilke silmäkulmassa!
Muita vastoinkäymisiä ei ollut kun että pahoinvointi oli aamusta iltaan ekat 5 kk!!
Nyt on mennyt tosi kivasti, neukkarissakin kaikki on aina ollut kohillaan..
Sokerirasituskin on testattu(sukurasitteen takia)
mutta sekin oli ok!
Nyt on vähän supistellut ja jotain liitoskipuja on ollut muuten kaikki mainiosti!!!!
Onnellista odotusta kaikille!