Mu ai v*ittu mä toivn, et te erootte. Noin, nyt se on sanottu. Onko hauskaa leikkiä muiden tunteilla?
Se on väärin yhtä kohtaan,
9
159
Vastaukset
- Anonyymi
En oo leikkinyt koskaan.
Ja onhan se ollut mielessä itselläkin useita kertoja.
Mutta ei se ole niin yksinkertaista aina.
Silti tunteet voi kasvaa siihen ihastukseen suuremmiksi koko ajan. - Anonyymi
En koskaan leikkinyt, en vaan voinut sitoutua!
- Anonyymi
Kerro miksi pidät edelleen salaista yhteyttä ja leikit sen kanssa? Toki tiedän että toivot eroamme. Mutta katsos kun kertonutkaan totuutta asiasta ja jotui liemeen. Itse aiheutti tämän niksi sitä eroa ei ottaa. Minä annoin reilun tavan päättää. Se miksi valitsi näin en tiedä. Mutta nyt kyllä kehoitan sinua lopettamaan tuon leikin sen kanssa. Tiedän ettei ole sinulle ilmoittanut asiasta oikein ja jatkaa kanssasi salaa. Älä usko mitä se kertoo. Soita mulle kysy mitä se sinusta on kertonut. Väärin se toimii tiedän. Mutta itse sinä siihen leikkiin ryhdyt. Koita lopettaa varatun kiusaaminen. Et saa mitään eikä tuollaisen leikin jälkeen sinulle jää mitään. Kai ymmärrät että maineesi vain pahenee. Meillä on yhteisiä tuttuja joten kehoitan joko lopettamaan leikin tai soitat minulle. Itse sinä tämän päätät. Toivoa voi vaikka mitä mutta et tule saamaan sitä mitä haet.
- Anonyymi
Mikset sinä olisi fiksu ja kertoisi petetylle osapuolelle? Se olisi ainoa oikea teko kun tuo varatun nussija ei tule koskaan sitä lopettamaan...
- Anonyymi
On olemassa suhteita, joissa ihminen on naimissa toisen kanssa ja rakastaa toista. Et voi aiheuttaa harmia toisen avioliitossa. Hän on päättänyt olla siinä, joten sitä kunnioitetaan.
- Anonyymi
Onko tottakaan. Anonyymit salasuhteessa. Olisiko viisasta tavata silmätysten ja puhua asiat selväksi. Onko avioliittokin solmittu anonyymeinä. Jos suhteet on todellisessa elämässä ymmärrän paremmin. Oletko mies viestiä laittanut?
- Anonyymi
8.59 viesti on huonosti kirjoitettu. Sen voi ymmärtää miltä suunnalta tahansa. Voiko nykyaikana edes salasuhteita pitää?
- Anonyymi
Viestin voisi kuvitella tietylle henkilölle. Maine on pilattu hänestä riippumattomista syistä. Mahtaako vieläkään aviopuolisoita tuntea tai edes tietää!
- Anonyymi
Joku kolmas pyörä joka ei tunne morsianta eikä sulhasta??
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117905Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3927050Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite784370Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294109Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022548Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os312279- 992223
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201949Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11827Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11820