Onko kukaan päässyt Halo 2:n Cairo Station - kentän ns. hangar A-1 kohtaa läpi. Eli tilanne on seuraava: Tulet portaiden jälkeen ns. landing zonelle, alhaalla tulee covenanttien aluksesta putken kautta "maihinnousujoukkoja" ja niitä on aivan perkeleesti. Tuntuu vielä ettei niiden tulo lopu ollenkaan. Onko joku oikeasti tämän kohdan pelannut yksin läpi, kusettamalla tai jotenkin muuten? Muuten on suunnilleen kaikki kentät legendaryllä jauhettu, mutta tässä kohtaa ei mitään sanaa Eliittejä vastaan. Asiallisia vastauksia. Ei mitään hypi ja kumarra- juttuja, koska se ei vain toimi. Koitettu satoja kertoja.
Halo 2 legendary
Plahy
101122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jaa.. En kyllä muista itse kohdanneeni mitään vaikeuksia siinä kohdassa. Taisin vain mennä sinne ylös 'sillalle' (missä on plasmaturretit) ja hettelin eliitit plamakranaateille pois pelistä ja sitten vaan assalt&magnum combolla tapoin loput.
Kirjotus taito on näemmä päässyt katoamaan. eli siis: heittelin
plasmakranaateilla
Eli nyt puhut varmaan juuri oman kohdan jälkeen tulevasta kohdasta. Itse siis tulin ensin portaat ylös, ovesta sisään lastausalueen yläsillalle ja alhaalla ovatkin eliitit jo tappamassa. Eli samassa huoneessa, missä mm. on yksi oma alus, mitään plasmaturretteja ym. hyödyllistä tässä huoneessa ei ole, muuta kuin läjä kranaatteja.
Se jälkimmäinen hangar on vaikeempi
Joo... kyl varmaan mut wtf miten helvetissä sen ekan pääsee läpi? Tiedän kyllä kun kaverin kanssa pelattiin se kenttä kaksin läpi mutta yksin ei tod. ollut mitään sanaa Eliittejä vastaan...
menihän se lopulta koko setti läpi, kiitos kuitenkin...
Näemmä pääsit läpi sen, mutta vinkkinä muille samaisessa kohdassa jumissa olevalle.
Huomasin että paras tapa on säästellä kranaatteja joita sillalla on runsaanlaisesti. Yksi kranaatti aina kun "putkesta" rupeaa porukkaa tulemaan. (putki rupeaa vilkkumaan/väreilemään hetki ennen kuin sieltä lisää vihollisia tulee).
Plasmapistoolilla tiputat eliten suojat laakista alas ja heti perään kiväärillä päähän tähdäten tappamaan. Lopussa tupsahtaa viellä muutamia tupla asein varustettua eliteä jotka ovat kovin vaikeita saada tapettua, mutta samalla taktiikalla tippuvat. Kannattaa laittaa mieleen mihin yrittävät piiloon kun suojat ovat alhaalla, joten jos et saa tapettua samantien rynnäkkökiväärillä niin tarkka kranaatin heitto paikkaan mihin menevät suojiaan lataamaan, yleensä laatikoiden taakse syvennykseen.
Toinen hangaari on myöskin vaikea, mutta samalla taktiikalla menee, varsinkin jos olet onnistunut säästämään kranaatteja. (pääset hakemaan tavaraa ensimmäisestä hangaarista kesken nujakoinnin koska sieltä ei mene ovet kiinni).
Viimeiset elitet tuppaavat lataamaan suojiaan kulmassa olevan suojageneraattorin takana, joten plasmapistoolilla suojat alas ja kranaatti sen suojan taakse.
Sekavaa tekstiä kirjoittelin, mutta toivottavasti tarvitsseva siitä saa jotakin selvää.
joo itte olin kaiken mahdollisen suojan takana ja ammuin sopivan kohdan tullen.oon menny legendarylla läpi ja sitä ei kyl helposti tehä.varsinkaan yksinpelillä
Toi oli kyl mustaki yks vaikeimpii kohtii.
Toinen on se villi pääkki jonka kimppuun pitää hyökkää ja melettää sitä (boardata sen tuoli)
Siinä meni palttiarallaa viis tuntii...
läpipeluu ei ole lekendaarisella mahoton. mutta kokeilkaa kerätä pääkallot. siitä se riemu aukee.
pääkallot aukaisevat kai uusia moninpeli kenttiä.
kuitenkin ensinmäisen kentän alussa pääkallon saa haltuunsasiinä vaunussa missä matkataan sen lakun kanssa.
homma menee näin: kun pääset ensinmäistä kertaa liikkumaan älä mene hissiin ennen kuin laku sanoo että "would it help if i say please" siihen menee noin 7-10 min.
mene tämän jälkeenmene hissiin ja ylempään kerrokseen jossa laku menee vaunuun. vaunussa mene ikkunaa vasten josta näkyy aseman oleskelu tilat. odota että tulet vaunulla laatikoiden kohdalle paina silloin x pohjaan ja liiku laatikoiden kohdalla niin kauvan kunnes saat kallon.