Vielä kerran

71240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tätä on varmaan jo puitu täällä jossain vaiheessa, mutta onko tietoa milloin tämä faceliftattu tulee kauppoihin Suomessa? Kuulin liikkessä että huhujen mukaan myynti alkaisi tänä vuonna, joskin toimitukset saattavat mennä vasta ensi kevääseen (2006)???

Äänestä
  • Kannattanee seurailla milloin uudet tuotehinnat ilmestyvät ja siihen lisää 3 - 4kk niin laivat saapunevat - uskoisin? Tuskin Itämeri vielä silloin on jäässä kun pääsemme kokeilemaan ostamiamme, ellei sitten ostoruuhka..

    Äänestä

Lähinnä nuo muutamat tekniset muutokset kiinnostavat (6-vaihteinen laatikko ja parempi turvallisuus/äänieristys). Mielestäni design-muutosten onnistuneisuudesta sekä ulkona että sisällä voidaan keskustella. Keula on ainakin omasta mielestäni paremman näköinen vanhemmissa malleissa enkä nyt oikein tiedä miten hyvältä nuo kuvassa näkyneet vanteetkaan sopivat ko. autoon (vrt. nyk. 17" 5-puolaiset GT-vanteet). Anyway, tuskinpa kokonaisuus huonommaksi on muuttunut....

Äänestä
  • Auton tuotanto alkaa Ilta-sanomien mukaan kesäkuussa.Itse ajattelin mennä heinäkuun aikana alustavasti kyselemään toimitusajoista ja hinnoittelemaan vaihtoautoni,jolloin saisin uuden Mazda 6 heti vuoden 2006 alkupäivinä.Mielenkiinnolla odotan sitä miten korin jäykkyys/tukevoituminen vaikuttaa ajamiseen.Saksalaislehtien mukaan autoon tulee jonkinverran painoa lisää,siksi moottorien tehot kasvavat merkittävästi.

    Äänestä

  • alkaa kirjoitti:

    Auton tuotanto alkaa Ilta-sanomien mukaan kesäkuussa.Itse ajattelin mennä heinäkuun aikana alustavasti kyselemään toimitusajoista ja hinnoittelemaan vaihtoautoni,jolloin saisin uuden Mazda 6 heti vuoden 2006 alkupäivinä.Mielenkiinnolla odotan sitä miten korin jäykkyys/tukevoituminen vaikuttaa ajamiseen.Saksalaislehtien mukaan autoon tulee jonkinverran painoa lisää,siksi moottorien tehot kasvavat merkittävästi.

    1.8 tulee 0Kw lisää
    2.0 tulee 4Kw lisää
    2.3 tulee 0Kw lisää

    Eli ei nyt kovin MERKITTÄVÄSTI!!!

    Äänestä

2.0 teho noussut 6HP ja vääntö 3Nm.

Äänestä

Katselin noita Saksalaisten ottamia valokuvia.Ei auton ulkonäköön kovin isoja muutoksia tullut.Tunnistaa "kuutoseksi".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


faceliftistä.. kirjoitti:

..mikäli kiinnostaa niin lukase....

http://www.autoweb.com.au/cms/A_104002/newsarticle.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu