Kuukautisia ei ole

Anonyymi

Olen siis 14 vuotias tyttö ja käyn kasiluokkaa. Murrosikäni alkoi 10 vuotiaana, alapäähän alkoi kasvaa karvaa, samoin kainaloihin. Valkovuotoakin alkoi tulla neljä vuotta sitten ja rinnatkin alkoi kasvaa (nykyään kauheat meloonit jotka ei mahdu minnekään) Olin siis todella aikaisin kehittyvä. Tuntuu että kaikki murrosiän muutokset tapahtuivat jo aikaa sitten, mutta kuukautisia ei vaan näy. Mistä tää vois johtua? En siis odota missään nimessä, enkä haluaisikaan että alkaisivat. Onko mulla joku erikoinen ominaisuus? Lapsia en aio koskaan hankkia niin menkat olisivat ihan turhat.

Sanon vielä tällaisen random faktan, että mulla on vatsa ihan sairaan kipeä monta kertaa viikossa, niin etten pysty olemaan. Sattuu. Vaan. Niin. Perkeleesti.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

        Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
        Maailman menoa
        144
        3641
      2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

        Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
        Ikävä
        72
        2206
      3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

        Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
        Maailman menoa
        64
        1938
      4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

        Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
        Maailman menoa
        97
        1911
      5. Tiedän ettei

        Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
        Ikävä
        19
        1869
      6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

        Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
        Maailman menoa
        9
        1714
      7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

        Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
        Maailman menoa
        17
        1581
      8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

        kuka rakastaa ja ketä ?
        Ikävä
        79
        1564
      9. Kyllä mä suren

        Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
        Ikävä
        11
        1370
      10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

        Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
        Lieksa
        125
        1353
      Aihe