Kuukautisia ei ole

Anonyymi

Olen siis 14 vuotias tyttö ja käyn kasiluokkaa. Murrosikäni alkoi 10 vuotiaana, alapäähän alkoi kasvaa karvaa, samoin kainaloihin. Valkovuotoakin alkoi tulla neljä vuotta sitten ja rinnatkin alkoi kasvaa (nykyään kauheat meloonit jotka ei mahdu minnekään) Olin siis todella aikaisin kehittyvä. Tuntuu että kaikki murrosiän muutokset tapahtuivat jo aikaa sitten, mutta kuukautisia ei vaan näy. Mistä tää vois johtua? En siis odota missään nimessä, enkä haluaisikaan että alkaisivat. Onko mulla joku erikoinen ominaisuus? Lapsia en aio koskaan hankkia niin menkat olisivat ihan turhat.

Sanon vielä tällaisen random faktan, että mulla on vatsa ihan sairaan kipeä monta kertaa viikossa, niin etten pysty olemaan. Sattuu. Vaan. Niin. Perkeleesti.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksköhän mä oon tuolla

        Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
        Ikävä
        31
        2858
      2. Rakastan sinua

        Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
        Ikävä
        148
        2173
      3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

        Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
        Ikävä
        12
        1637
      4. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

        Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
        Hindulaisuus
        388
        1220
      5. Tiedätkö miten pahalta tuntui

        Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
        Ikävä
        67
        1185
      6. J miehestä oikeaa

        Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
        Ikävä
        101
        1155
      7. Se meidän sydänyhteys

        Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
        Ikävä
        57
        1067
      8. Vanhemmalle naiselle

        Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
        Ikävä
        61
        1040
      9. Epäiletkö että kaivattusi

        On tai on ollut ihastunut sinuun?
        Ikävä
        74
        1029
      10. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

        Entä vähän kauempana?
        Lahti
        2
        841
      Aihe