Hei auttakaa....!!!
Miten toimii kauris ja oinas suhde...
Miten toimii kauris ja oinas suhde...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
en suosittele. oinas haluaa hallita ja aluksi kauris nauttii siitä mutta ei toimi pidemmän päälle koska kauriilla ihan omiakin ajatuksia ja haluja
Kyseessä on kaksi johtavaa merkkiä, tulen ja maan.Monissa asioissa nämä kaksi voivat saada todella paljonkin aikaan ja seksi voi olla yhtä ilotulitusta.
Ongelmia tulee oinaan vapaudenkaipuusta ja viiletyksestä. Oinas kyllä suojelee ja arvostaa kumppaniaan, mutta ei välttämättä ymmärrä muutoin niin vahvan kauriin ajoittaista turvallisuuden ja hellyyden tarvetta. Kauris ei saa tuntea oloaan epävarmaksi suhteessa, oinas sen helposti kuitenkin aiheuttaa omilla menoillaan ja flirttailullaan. Kauriin huumorintaju on myös todella sairasta, joten oinaalla voi olla vaikeuksia pysyä mukana!:)
Oinaassa on puolia, joita kauris arvostaa, esim. päättäväisyyttä, itsenäisyyttä, tehokkuutta, älyä. Mutta itse kuitenkin arvostan empatiankykyä ylitse kaiken ja se oinailta näyttää puuttuvan. Oinas on aivan liian järki-ihminen ja välillä suorastaan törppö.. kauniita sanoja on turha odottaa ensimmäisen parin viikon jälkeen.
Kuitenkin kauris haluaa hellyyttä, lämpöä.. silitystä ja söpöilyä (ainakin tämä kauris)
Älä hyvä ihminen, jos olet kauris, aloita oinaan kanssa mitään. Katkeroidut vain..
minua ärsyttää oinaassa se ettei minun oinaalla ole ainakaan pienintäkään järjenhiventä rahankäytön suhteen on oikeissa töissä ja minä työmarkkinatuella ostan melkeinpä kummankin ruuat plus pensat.ja kun oinaalle tuli rahaa otti hän ja tuhlas ne parissa päivässä pisti vähän tympimään kun yhdessä pihistelty ja kun rahaa tuli pisti hän kaiken itseensä huh....ja sitten ihmetteli kun olin aika vihainen.on oinaani myös ihana hirveän kova antamaan hellyyttä ja hänen kanssaan naurua ja iloa piisaa koska yleensä hyväntuulinen.opin kumminkin sen että myös minun pitää olla hieman itsekkäämpi jos aikoo oikun kans pärjäillä.
Olen kyllä herkkä ja liiankin tunteellinen. Erikoista en ole kuullutkaan tollasista "kylmistä" oinaista.
Mutta musta taas tuntuu, että kauris ei niitä kauniita sanoja sano :(...aika harvoin.
Niin, vapudenkaipuu on totta (se tulee ku rupeaa liikaa ahdistamaan).
Niin, toi meno juttu...mulla on ainakin kausia, välillä vaan olen.
Raha-asiat, itseasiassa...laskeskelen aika tarkkaan aina kaikki...sekä säästän.
No, meitä on moneen :).
Ja muuten min en oo ikinä ollu kauheen järki-ihminen, kun olisinkin joskus. Tunteet purkautuu aikalailla.
mulla on oinasmies, siis MIES...IHANA...
olen nainen jota saa viedä kuinka paljon vaan,
minä tulen ja vikisen, vaikka en mikään nössö olekaan.ihailen miestäni joka on aina hyväntuulinen ,huumori kukkii kokoajan ja hän hoitaa lapset rakkaudella..ei meuhkaa turhasta ,eikä ole mustasukkainen..tosin ei ole ollut aihettakaan,kauris kun olen.
se on totta että oinas keksii koko ajan kaikkia mukavia ideoita..ei makaile soffalla vaan TOIMII
..no,ettei vallan menisi kehumiseksi niin yksi
miinus mun oinaassa on ja se on toisaalta aika
iso miinus..eli hän on aika laiska panomies,oho,
mut silloin otan ohjat itelle ja sanon et nyt mä HALUUN...
Tuossa luin noita asioita ja yhdyn mielipiteeseen että oinas haluaa mennä paljon omia menojaan. Itse olen yrittänyt etsiä jotakuta joka antaisi minun mennä myöskin omia menojani. Mutta tuota en kyllä ymmärtänyt että oinaat flirttailisivat? Itselläni on niin että olen elänyt parisuhteissa, niitä on tullut ja niitä on mennyt. Mutta yksikään ei ole päättynyt siihen että olisin flirttaillut muille.